GTA 5 araba sürerken harita yüklenmiyor

İşletim sistemi
Windows 11
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
E8500 AMD Radeon HD 7850 2GB Gigabyte 945GCM-s2l 4GB
RAM
4 GB
Ekran kartı
9500 gt
Anakart
Gigabyte 945GCM-S2L
İşlemci
E6300
Merhaba GTA 5'i yeni yükledim görev bile yapmadım ancak araba sürerken harita yüklenmiyor yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba GTA 5'i yeni yükledim görev bile yapmadım ancak araba sürerken harita yüklenmiyor yardımcı olabilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Donanım yetersizliği olarak algıladım.

RAM kullanımı yetersiz değil bence çünkü araba sürerken ya da normal dolaşırken 2500 MB RAM kullanıyor 3000'e kadar yolu var ama kullanmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam oyuna girebileceğim bir zaman deneyeceğim teşekkürler durum hakkında bilgilendirme yaparım.

RAM kullanımı yetersiz değil bence çünkü araba sürerken ya da normal dolaşırken 2500 MB RAM kullanıyor 3000'e kadar yolu var ama kullanmıyor.

Benim sistemimde de aynı oyun 10GB'a varan RAM kullanıyor, sistemdeki RAM miktarı azaldıkça Windows RAM'i daha sıkıştırarak kullanmaya çalışır. Sistem her açıdan GTA V için yetersiz, muhtemelen oyunda bir HDD'e kurulu ve zaten SATA2 arabirimi ile hızı iyice düşen HDD sistem ile birleşince sistem haritayı yükleme konusunda yetersiz kalıyor.

Benim sistemimde de aynı oyun 10GB'a varan RAM kullanıyor, sistemdeki RAM miktarı azaldıkça Windows RAM'i daha sıkıştırarak kullanmaya çalışır. Sistem her açıdan GTA V için yetersiz, muhtemelen oyunda bir HDD'e kurulu ve zaten SATA2 arabirimi ile hızı iyice düşen HDD sistem ile birleşince sistem haritayı yükleme konusunda yetersiz kalıyor.

Oyun 500 SSD'ye kurulu ve Windows'ta sistemde ne kadar RAM varsa o kadar kullanıyor 16 GB RAM olan bir sistemde 8 GB'ye kadar RAM kullanırken 4 GB sistemde 1.5 RAM kullanıyor bu oyunlarda da böyledir ayrıca minimum sistem gereksinimlerinde 4 GB RAM yazıyor açması lazım bence.

Oyun 500 SSD'ye kurulu ve Windows'ta sistemde ne kadar RAM varsa o kadar kullanıyor 16 GB RAM olan bir sistemde 8 GB'ye kadar RAM kullanırken 4 GB sistemde 1.5 RAM kullanıyor bu oyunlarda da böyledir ayrıca minimum sistem gereksinimlerinde 4 GB RAM yazıyor açması lazım bence.
Hocam minimum diye oynayabileceksiniz anlamına gelmiyor, bende Erzurum aldım minimum 8 GB ram istiyor var ama 25 FPS oynayabiliyorum.

Hocam minimum diye oynayabileceksiniz anlamına gelmiyor, bende Erzurum aldım minimum 8 GB RAM istiyor var ama 25 FPS oynayabiliyorum.

Ben ona da razıyım ayrıca ben çoğu oyunu minimum sistem gereksinimlerinin altında oynuyorum 20 25 FPS ancak hiç böyle bir sorun olmuyordu GTA 4 de oynadım ben bu bilgisayarda onda böyle bir şey olmadı.

Hocam minimum sistem gereksinimleri 10 yıl öncesine ait farkındasınız değil mi? Sistemde ne kadar varsa o kadar kullanıyor evet doğru ancak sizce de normalde olması gerekenin yarısından daha az RAM kullanılabildiği durumda oyunun aynı performansı vermesi saçma olmaz mı? Madem siz duruma sizce olarak bakıyorsunuz o zaman neden bizcesini soruyorsunuz? Oyun Core 2 Quad işlemci öneriyor siz ise Core 2 Duo işlemci ile oynuyorsunuz, daha güçlü bir işlemci olsa 4 GB RAM'le bile olsa oyunu oynatabilirdi ancak sizin sistem RAM dışında oyunun minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyor.

Geri
Yukarı