GTA 5 arabada hızlı gidince kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

MotoCBR

Hectopat
Makaleler
8
Öncelikle hepinize iyi akşamlar. GTA 5'te arabaya binince özellikle hız yapınca acayip kasıyor bunun çözümü var mıdır varsa nedir?

9600GT YouTube'da görünene göre 30-40 FPS kadar verebiliyor en en düşük ayarlarda.
Arabada hızlı gidince kastığına göre arabanın hızı kaplamaların oluşma hızından düşük. HDD yavaş kalıyor olabilir. HDD'ye sağlık test yapabilirsi.

Öncelikle hard disk iyi durumda SSD gibi hızlı ama şu çok saçma YouTube'da 9600 GT GTA 5 testi videolarında ekran kkartı 512MB benim 1 GB ama 512 MB ekran kartı benden iyi oynatıyor.

Baktığınız testte RAM kaç GB hocam? Arkadaşın 4GB RAM`i var, droplara neden olan büyük etken bu olabilir. 4GB RAM GTA V için günümüzde yetersiz denilebilecek seviyeye gelmek üzere.
Ya RAM ya HDD'den kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Testi yukardaki mesaja attım. 6GB Dual channel ile yapılmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu da 4GB hali.
Böyle bir sistemde RAM 3 FPS anca fark eder.
Dediğim gibi kaplamalar yetişmiyor, Ben sorunun HDD'den kaynaklandığını düşünüyorum.

Ya RAM ya HDD'den kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Testi yukardaki mesaja attım. 6GB Dual channel ile yapılmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu da 4GB hali.
Dediğim gibi kaplamalar yetişmiyor, Ben sorunun HDD'den kaynaklandığını düşünüyorum.
6GB tam olarak Dual Channel gibi performans vermiyor, Flex Channel olarak geçiyordu sanırım, tam emin değilim, neyse. HDD hızlı ve iyi durumda demiş arkadaş, bu durumda sorunu arayabileceğimiz kaynak RAM oluyor. 4GB RAM`in GTA V`e yetmeyeceği kanısımdayım halen. Bir de şu soruyu sormak istiyorum arkadaşa; oyunu çevrim içi mi oynuyorsunuz tekli oyuncuda mı?

Geri
Yukarı