GTA 5 arabada hızlı gidince kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

MotoCBR

Hectopat
Makaleler
8
Öncelikle hepinize iyi akşamlar. GTA 5'te arabaya binince özellikle hız yapınca acayip kasıyor bunun çözümü var mıdır varsa nedir?

O sistemle GTA açmak dahi zor birkaç tavsiyem var Windows 10'a kesinlikle geçmeyin temiz kurulum ile format atın RAM olarak 6 GB veya 8'e yükseltin DDR 2 RAM bulmak zor Q9400 alın HDD sağlığı düşükse SSD alın performans artışı sağlayacaksınızdır.
Çözüldü: GTA V arabaya binince oyun kasıyor bu konuya bakınca anlarsınız RAM kaynaklı sorununuz.

Öncelikle hard disk iyi durumda SSD gibi hızlı ama şu çok saçma YouTube'da 9600 GT GTA 5 testi videolarında ekran kartı 512MB benim 1 GB ama 512 MB ekran kartı benden iyi oynatıyor.
İlk olarak, ekran kartın orjinalinde 512GB. 1 GB sadece bir pazarlama taktiği, şişirilmiş yani. Bu şişirme çok az fark eder bu sistemde.
İkinci olarak, HDD'yi ne zamandan beri kullanıyorsun? HDD kaç yıllık? Yine de bir sağlık testi yapın.
Son olarak, bilgisayarına en son ne zaman bakım yaptın?

6GB tam olarak Dual Channel gibi performans vermiyor, Flex Channel olarak geçiyordu sanırım, tam emin değilim, neyse. HDD hızlı ve iyi durumda demiş arkadaş, bu durumda sorunu arayabileceğimiz kaynak RAM oluyor. 4GB RAM`in GTA V`e yetmeyeceği kanısımdayım halen. Bir de şu soruyu sormak istiyorum arkadaşa; oyunu çevrim içi mi oynuyorsunuz tekli oyuncuda mı?
Arkada RAM yiyen başka program yoksa sadece oyuna odaklanmış şekilde yeter bence 4 GB RAM. Ama RAM'in kendisinde sorun varsa o başka tabii ki.

Arkada RAM yiyen başka program yoksa sadece oyuna odaklanmış şekilde yeter bence 4 GB RAM. Ama RAM'in kendisinde sorun varsa o başka tabii ki.
Donmaların sebebini ısıya da bağlayabiliriz sanırım, ısılara bakmakta yarar var. Arkadaş soruma yanıt vermedi, Online mod içerisinde oynuyorsa kesinlikle yetmez 4GB. Single player oynuyorsa da kasmalara neden olur elbet.

İlk olarak, ekran kartın orjinalinde 512 GB. 1 GB sadece bir pazarlama taktiği, şişirilmiş yani. Bu şişirme çok az fark eder bu sistemde.
İkinci olarak, HDD'yi ne zamandan beri kullanıyorsun? HDD kaç yıllık? Yine de bir sağlık testi yapın.
Son olarak, bilgisayarına en son ne zaman bakım yaptın?

En son bilgisayara nisanda bakım yaptım ve GTA 5 oynarken tüm programlar kapalı.
Donmaların sebebini ısıya da bağlayabiliriz sanırım, ısılara bakmakta yarar var. Arkadaş soruma yanıt vermedi, Online mod içerisinde oynuyorsa kesinlikle yetmez 4 GB. Single Player oynuyorsa da kasmalara neden olur elbet.

Termal macunu ve fanını yeni temizledim hatta ölçtüm ısıdan dolayı olamaz. Oyunu oynarken en fazla aldığım değer 56 derece.
Bir de hard disk biraz eski ama bayağı hızlı yani kasmasını HDD'den dolayı yapacağını sanmıyorum.
O sistemle GTA açmak dahi zor birkaç tavsiyem var Windows 10'a kesinlikle geçmeyin temiz kurulum ile format atın RAM olarak 6 GB veya 8'e yükseltin DDR 2 RAM bulmak zor Q9400 alın HDD sağlığı düşükse SSD alın performans artışı sağlayacaksınızdır.
Çözüldü: GTA V arabaya binince oyun kasıyor bu konuya bakınca anlarsınız RAM kaynaklı sorununuz.

Maalesef anakartım en fazla 4 GB destekliyor.
Donmaların sebebini ısıya da bağlayabiliriz sanırım, ısılara bakmakta yarar var. Arkadaş soruma yanıt vermedi, Online mod içerisinde oynuyorsa kesinlikle yetmez 4 GB. Single Player oynuyorsa da kasmalara neden olur elbet.

Story Mod oynuyorum Online değil.
Ban yediğim için cevap yazamadın kusura bakmayın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı