GTA 5 arabada iken FPS düşüşü

monthean

Hectopat
Merhabalar. Pollux 3T-10 sistemimin ilk haftası sorunsuzdu. GTA 5'i Ultra ayarlarda kasmadan 80-85 FPS'te maksimum 60 derecede oynuyordum. Fakat 2. hafta yani şu anda medium ayarlarda olmasına rağmen sürekli drop yiyorum ve FPS 60-70'lerde dolanıyor. Ayrıca sadece oyun girişinde yüklenirken 65-70 dereceyi görüyorum. Özellikle arabada aşırı drop yiyorum FPS 5'e düşüp 60 oluyor her saniye drop yiyorum yürürken veya koşarken biraz daha uzun vadeli droplar yiyorum. Arkada hiçbir şey açık değil. 8 GB RAM mevcut. RAM ile alakası yok çünkü mediumda bile yiyorum ve yeni yeni olmaya başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya sorunlu bir depolama birimin ya da eski bir işlemcin var. İşlemcin veya depolama birimin arabayla çok hızlı giderken kaplamaları yükleyemiyor ve drop giriyor oyununa. İşlemcin ve depolama birimin dahil bütün sistemi yaz.

Ya sorunlu bir depolama birimin ya da eski bir işlemcin var. İşlemcin veya depolama birimin arabayla çok hızlı giderken kaplamaları yükleyemiyor ve drop giriyor oyununa. İşlemcin ve depolama birimin dahil bütün sistemi yaz.
?? Sistemimin Pollux 3T-10 olduğunu belirttim?

Hepinizin dedikleriyle hiçbir alakası yok. 1 hafta öncesinde ultrada sorunsuz 80 FPS oynuyordum. Oyun SSD'de.

Sistemimin Pollux 3T-10 olduğunu belirttim?
Görmemişim. Sorun işlemcide değil. SSD'in Netac markasından. Netac iyi bir marka mıdır bilmem? Ama sorun 8 GB RAM'den kaynaklanıyor. SSD'den de kaynaklanıyor olabilir ama 8 GB RAM öyle böyle açık dünya oyunlarında drop'a sebep olur.

Görev yöneticisenden CPU, GPU ve bellek kullanımının fotoğrafını atar mısınız?

Görmemişim. Sorun işlemcide değil. SSD'in Netac markasından. Netac iyi bir marka mıdır bilmem? Ama sorun 8 GB RAM'den kaynaklanıyor. SSD'den de kaynaklanıyor olabilir ama 8 GB RAM öyle böyle açık dünya oyunlarında drop'a sebep olur.

Görev yöneticisenden CPU, GPU ve bellek kullanımının fotoğrafını atar mısınız?
Atarım tabii ki ama ilk haftasında ultrada drop olmadan 80 fps sabit oynuyordum diyorum. Yeni yeni olmaya başladı ve mediuma çekmeme rağmen devam ediyor? Neden ısrarla konuyu okumuyorsunuz hocam?

Atarım tabii ki ama ilk haftasında ultrada drop olmadan 80 fps sabit oynuyordum diyorum. Yeni yeni olmaya başladı ve mediuma çekmeme rağmen devam ediyor? Neden ısrarla konuyu okumuyorsunuz hocam?
Keşke her grafikleri medium'a veya low'a aldığımız da drop sorunu ortadan kalksaydı. İyi günler.

Keşke her grafikleri medium'a veya low'a aldığımız da drop sorunu ortadan kalksaydı. İyi günler.
Ultrada sabit 80 fps alıyordum daha 3 gün önce diyorum. Neden birden mediuma almama rağmen sorun hala devam etti? PC aynı PC ben onu soruyorum sadece. Mediuma alınca kullanılan RAM düşüyor yani RAM ile alakalı olsaydı sorun zaten ortadan kalkardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı