GTA 5 Ayar yükseltmeye izin vermiyor

Taha K.

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Kaldırım mühendisi
1GB fakat GTA 5 için fazlasıyla yeterli bir kart var ama GTA 5'te yüksek ayara alamıyorum, izin vermiyor. 1600x900 açabiliyorum FPS 180. Bunun bir hilesi hurdası yok mudur?

Hocam VRAM’den dolayı yükseltmeye izin vermiyor. Benim ekran kartımın 4GB VRAM'i var ve High ayarlarda 3,3GB VRAM götürüyor.

Ekran kartım = ASUS ROG STRIX RX 470 4GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun size izin vermemesinin bir sebebi var. VRAM'i biraz daha zorlarsanız oyun kasacak, donacak ve dokular için hafıza yetmeyecek diyor. Belirtilen limitleri görmezden gel seçeneği ile bu sefer neden FPS Drop yiyorum veya neden %1 - %0.1 FPS değerlerim çok düştü diyeceksiniz. Ya da "Yüksek FPS alıyorum ama düşükmüş gibi" şeklinde konular açacaksınız. Doku ayarı farkını zaten çok hissetmeyeceğiniz için kurcalamayın.

Çözünürlükle alakalı bir sıkıntınız varsa AMD kartlarda monitör çözünürlüğünün üstüne çıkılmıyor diye biliyorum. Yanlışsam affedin.
Nvidia tarafındaki DSR (Dynamic Super Resolution) gibi AMD tarafında VSR (Virtual Super Resolution) teknolojisi var. Aktif etmezseniz ikisinde de monitör çözünürlüğünün üstüne çıkamazsınız. Kaldı ki aslında ikisinde de çıkmıyorsunuz. Sadece ekran kartınızın monitörünüzden yüksek bir çözünürlükte grafiği işleyip aynı çözünürlüğe geri getirmesini sağlıyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı