GTA 5 çok aşırı kasıyor

yusuf113X

Centipat
Daha fazla  
GTA 5 çok aşırı bir kasma var eskiden oynarken böyle değildi sonra PC'ye format atmıştım bilgisayarı filan yenilemiştim en son 8 Eylül'de oynamıştım şimdi geri yükledim ve aşırı bir kasma var en düşük ayarlarda performans arttırıcı yaptım SSD de çalışıyor ve SSD 100 GB boş Windows 10 oyun modu da açtım fakat hala aşırı kasıyor ve hep aynı kasma grafiği neye ayarlasam aynı kasma var ne yükseliyor ne azalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTA 5'te yaşadığınız kasma sorununun birkaç farklı nedeni olabilir.
  1. Sürücü Güncellemeleri:
    • Grafik kartı sürücülerinizin en son güncellemelerini kontrol edin ve yükleyin.
    • Ses, ağ, ve chipset sürücülerinizi de güncelleyin.
  2. Grafik Ayarları:
    • GTA 5 grafik ayarlarını kontrol edin. Özellikle, gölgeler, özel efektler ve görüntü kalitesi gibi detaylı grafik ayarlarını düşürmeyi deneyin.
    • DirectX sürümünüzü kontrol edin ve gerekirse değiştirin.
  3. GTA 5 Oyun Modu:
    • GTA 5 oyun modunu devre dışı bırakarak veya etkinleştirerek deneyin.
  4. Task Manager İncelemesi:
    • Oyunu çalıştırırken Görev Yöneticisi'ni açın ve sistem kaynaklarını kontrol edin. Özellikle CPU, RAM ve disk kullanımını gözlemleyin. Başka bir uygulama aşırı kaynak kullanıyorsa bu soruna neden olabilir.
  5. Oyun Dosyalarını Doğrula:
    • GTA 5 oyun dosyalarınızı doğrulamak için oyun platformunuzdaki uygun seçeneği kullanın. Bu işlem, eksik veya bozuk dosyaları düzeltmeye yardımcı olabilir.
  6. Güvenlik Yazılımı Kontrolü:
    • Güvenlik yazılımlarının oyun performansını etkileyebileceğini unutmayın. Antivirüs veya güvenlik yazılımlarınızın oyunu engelleyip engellemediğini kontrol edin.
  7. Arka Plandaki Uygulamalar:
    • Arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Bazı uygulamalar sisteminizi yavaşlatabilir.
  8. SSD Durumu:
    • SSD'nin sağlığını kontrol etmek için uygun bir yazılım kullanın. Bozuk veya yavaş bir SSD, oyun performansını etkileyebilir.
  9. Isınma Sorunları:
    • Bilgisayarınızın aşırı ısınmasını önlemek için soğutma sistemini kontrol edin. Sıcaklık değerlerini izleyen bir program kullanarak aşırı ısınma olup olmadığını kontrol edin.
Eğer yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, GTA 5'in farklı bir sürümünü yüklemeyi veya destek ekibine başvurmayı düşünebilirsiniz.
ChatGPT'ye mi falan yazdırdın bunu sen?
GTA 5 çok aşırı bir kasma var eskiden oynarken böyle değildi sonra PC'ye format atmıştım bilgisayarı filan yenilemiştim en son 8 Eylül'de oynamıştım şimdi geri yükledim ve aşırı bir kasma var en düşük ayarlarda performans arttırıcı yaptım SSD de çalışıyor ve SSD 100 GB boş Windows 10 oyun modu da açtım fakat hala aşırı kasıyor ve hep aynı kasma grafiği neye ayarlasam aynı kasma var ne yükseliyor ne azalıyor.
Sisteminizi belirtin. Sıcaklıkları kontrol edin. MSI Afterburner ile değerlerini at.

İşlemci Intel(R) Core(TM) i3-2100 CPU @3.10GHz
Grafik kartı Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı
Bellek 4 GB(8 GB di sorun oluştu çıkardık geri takınca fps i etkiler mi)
Windows 10 64 bit

İşlemci Intel(R) Core(TM) i3-2100 CPU @3.10GHz
Grafik kartı Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı
Bellek 4 GB(8 GB di sorun oluştu çıkardık geri takınca fps i etkiler mi)
Windows 10 64 bit
Ekran kartının sürücüsünü yüklememişsin ki. Ayrıca o sistemle normal sayılabilir eğer HD 2000 Grafikleri varsa.

Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarında bulursun ekran kartını.

Knk normal demişsinde ama gerçekten fena kasıyor oyunu açtığım gibi kasıyor ve hareket edemiyorum eskiden sistem daha kötüydü SSD dolmuştu ama yine çalışıyordu şimdi hareket edemiyorum ama daha senin dediğini yapmadım bir yapım geri dönüş yapçam

Knk normal demişsinde ama gerçekten fena kasıyor oyunu açtığım gibi kasıyor ve hareket edemiyorum eskiden sistem daha kötüydü SSD dolmuştu ama yine çalışıyordu şimdi hareket edemiyorum ama daha senin dediğini yapmadım bir yapım geri dönüş yapçam
Normal işte kardeşim, RAM yetersiz ekran kartını henüz bilmiyoruz işlemci normal ayarlar için yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı