GTA 5 Düşük FPS Problemi

İşletim sistemi
Windows 10

T-Bad

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Monster Abra A5 V5.2 Sisteme sahibim. Fakat sistemde biraz performans sorunları yaşamaya başladım. Mesela GTA 5'te eskiden 35 FPS üstü alırken format sonrası 15 FPS'lere kadar düştü. Driver'larım güncel. Aşağıya bilgisayarın Technopat tarafından yapılan Benchmark testini be benim Benchmark tesini bırakacağım. İkisi de aynı grafik ayarlarında. Termal macun değiştireli 8 ay oldu. Onu da değiştireceğim ilerleyen günlerde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

49.35'ten itibaren başlıyor test. Aşağıya kendi testimi bırakıyorum. Videodaki testte çözünürlük 1440*900. Şimdiden herkese teşekkürler

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Monster Abra A5 v5.2 sisteme sahibim. Fakat sistemde biraz performans sorunları yaşamaya başladım. Mesela GTA 5'te eskiden 35 FPS üstü alırken format sonrası 15 FPS'lere kadar düştü. Driver'larım güncel. Aşağıya bilgisayarın Technopat tarafından yapılan Benchmark testini be benim Benchmark tesini bırakacağım. İkisi de aynı grafik ayarlarında. Termal macun değiştireli 8 ay oldu. Onu da değiştireceğim ilerleyen günlerde.

49.35'ten itibaren başlıyor test. Aşağıya kendi testimi bırakıyorum. Videodaki testte çözünürlük 1440*900. şimdiden herkese teşekkürler.

Oncelikle sistemini tanı parca olarak sorun yoksa ic grafikleri düşür GTA 5'in 2 tane grafik yeri var ikisini de düşür eğer hala kasmalar meydana geliyorsa bilgisayarını virüs taraması yap.

Eski sürücüleri tekrardan yükle tabi önce şuan yüklü olanları sil. Bende aynı problem vardı 2020 olan yeni sürücüleri sildim eskisi olan 2019 olanları yükledim düzeldi.
Eski sürücüleri silmek için DDU programları kullanabilirsin.

Windows sürümüm 1909. Sistemim videodaki sistemle tıpatıp aynı. Grafik ayarlarıda aynı şekilde. Oyunun otomatik olarak verdiği ayarlar. Anlamadığım kısım eskiden oyunun otomatik ayarlarını bir tık düşürmüştüm o şekilde oynarken şimdi neden oynayamıyor oluşum. Msi programınıda akşama doğru atacağım sizlere.
Gençler az önce oyuna ters giden bir şey mi var, ayarları tekrar kontrol edeyim ayağına giriş yapmıştım. Birden aklıma ya intel ekran kartını kulanıyorsa diye bir soru takıldı ve kontrol edeyim dedim. Baya da öyle intel ekran kartı kullanıyor tabi eğer görev yöneticisi verileri doğru gösteriyorsa. Sizce bunu nasıl çözebilirim ?
1586536856771.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı