GTA 5 düşük GPU kullanımı ve düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Akaju

Decapat
Daha fazla  
i5 6600K işlemci.
GTX 1060 Gaming.
2x8GB RAM.
Sonuç:

1616776947723.png

GPU kullanımı çok düşük, düşük FPS alma sebebim bu mudur? Ne yapılabilir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Her ihtimali değerlendirelim. Birde ekran görüntüsünde görünen Discord arayüzünü kapatıp dener misiniz? Ek olarak birden fazla ekran kartınız varsa başka kartla oynuyor olabilirsiniz.

1616778023406.png

Full screen oynuyordum az önce de Alt Tab atınca window moda geçmiş sanırım. Tekrardan Full screene aldım.

Her ihtimali değerlendirelim. Bir de ekran görüntüsünde görünen Discord arayüzünü kapatıp dener misiniz? Ek olarak birden fazla ekran kartınız varsa başka kartla oynuyor olabilirsiniz.

Kapattım sonuç değişmedi, YouTube da aynı sistemle oynayıp test yapanlar 60'ın altına düşmüyorken ben zar zor 60'a değip geri düşüyorum.

DX 12 yapıp, Full screen olarak değiştirirsen belki o da emin değilim bir faydası olur ama sorunun monitör ile alakalı ekran kartın güçlü o tarz oyunlar için 1080p açmak gerekiyor.

DX 12 seçenekler arasında yok.

Eki Görüntüle 942383

Full screen oynuyordum az önce de Alt Tab atınca window moda geçmiş sanırım. Tekrardan Full screene aldım.

Kapattım sonuç değişmedi, YouTube da aynı sistemle oynayıp test yapanlar 60'ın altına düşmüyorken ben zar zor 60'a değip geri düşüyorum.

DX 12 seçenekler arasında yok.
Aşağıdaki programla "advanced scanners" bölümünden tüm diskleri tarayın. Kullandığınız bir antivirüs varsa Malwarebytes'in gerçek zamanlı korumasını kapatın.

Virüs olduğundan şüpheleniyorum.

Aşağıdaki programla "advanced scanners" bölümünden tüm diskleri tarayın. Kullandığınız bir antivirüs varsa Malwarebytes'in gerçek zamanlı korumasını kapatın.

Virüs olduğundan şüpheleniyorum.
Yemek yedikten sonra bunu da deneyip sonuçları paylaşırım.

Bütün çekirdeklerin kullanım değerini aç öyle at buraya. Muhtemelen alt çekirdeklerden birisi darboğaz yapıyor. Son zamanlarda karşıma böyle bir sorun çıkmıştı. İşlemci Ryzen 5 1600 AF.

Tamam. Programı silebilirsiniz ama arada tarama amaçlı kullanmanızı, ayrıca kullanmıyorsanız antivirüs kullanmanızı da tavsiye ederim. Ama burası onunla ilgili bir bölüm olmadığından konuyu dağıtmayacağım. Bu değerleri normal GTA 5'de mi görüyorsunuz yoksa FiveM, Rage:MP, alt:V gibi çok oyunculu platformlar mı kullanıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı