GTA 5 Ekran Kartı Belleğini Aşmak

@Namelessone1905 Hocam onun sürücü ile alakası yok. Olması gereken o zaten. :) Ekran kartı belleği dolduğunda sistem belleğinden geçiş yapmaya başlar. :) Sistem belleği de ekran kartı bellekleri kadar hızlı olmadığından takılmalara sebebiyet verir. Eğer böyle olmasaydı ekran kartının belleğini aşan dokular işlenemezdi.
Ali abi de aynısını söylemişti ama sürücüyü güzel ayarlamışlar diye. :) GTA 5'i 1 GB R7 260 ile oynadılar. 2 kat aştılar belleği sistem belleği 6 GB oldu ve ekran kartı ise 960 MB. Bu arada evet takılmalar oldu. Ama High dokularla sorunsuz oynayabiliyorum. Orada da 3.5 GB oluyor kullanım. Ama mesela 12 GB ekran kartı belleğine sahip Titan X'de böyle bir sorun yaşanmaz herhalde ?

Ben yoga 500 bilgisayarıma ngff soketi ne msi 750ti ile eGPU yaptım. Gayet de performanslı çalışıyor. 1080p de orta yüksek ayarlarda 33 -35 fps alıyorum. Ama belleği 300-400 mb üstüne çıkıyor takılma vs hiçbirşey yok acaba sıkıntı yaşar mıyım. Şimdiden teşekkürler.
Takılma gibi şeyler meydana gelip sizi rahatsız etmediği sürece bir sorun olmaz. Mesela Shadow of Mordor ultra ayarlarda 6 GB VRAM istiyordu fakat ben GTX 970 ile çok rahat ultrada oynayabilmiştim. Herhangi bir sorun da meydana gelmedi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı