Çözüldü GTA 5 "ERR GFX D3D INIT" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

qRypie

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
Nvidia GT 730 4GB
Anakart
İntel h 55
İşlemci
İntel core i5 650
Öncelikle merhaba, GTA 5'i Epic Games'den aldım ve indirip oyuna girdim. Oyunda biraz vakit geçirdikten sonra bu hatayı alıyorum ve oyun kapanıyor. Online'da, story mod da yani her modda bu hatayı alıyorum. Videolar izledim çözüm aradım ama hiçbiri olmadı. Çözebilen varsa anlatabilir mi?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Bu konuda ekran kartının yetmediği için bu hatayı verdiği söyleniyor, sanırım çözümü ekran kartını değiştirmek.
FurMark ile ekran kartınızı test edebilirsiniz aynı sorun benim başıma undervolt yaparken geldi ekran kartı yetersiz güç aldığında bu sorunun aynısı alıyordum.

Sizin sistem laptop olduğu için güç seçeneklerini arttırın oyun ayarlarını biraz kısarak deneyin bakalım.

Masa üstü kullanıyorum ve oyundaki FPS de herhangi bir bir sıkntı yok ortalama 40-50 FPS de oynuyorum. Güç seçenekleri yüksek performans ve grafikler en düşükte ayrıca gölgelerde kapalı.

Bu konuda ekran kartının yetmediği için bu hatayı verdiği söyleniyor, sanırım çözümü ekran kartını değiştirmek.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı