Çözüldü GTA 5 "ERR GFX D3D INIT" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Batuhan ÇAKMAK

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
2 ay önce Monster Abra A5 v12.1.2 aldım. GTA 5'i kurdum iyi performans alıyorum ancak bu hata çıkmaya başladı. Hatanın ne zaman çıkacağı belli olmuyor. Aniden çıkabiliyor. İnternetteki yöntemlerin hepsini denedim ama çözüm bulamadım. Sonra cihazı sıfırladım, sürücüleri tekrar yükledim, oyunu da bir daha kurdum ancak yeniden hata çıkmaya başladı. Birkaç yöntem daha denedim ancak yine çözüm bulamadım. Ben bu bilgisayarı almak için aylarca para biriktirdim ve bu cihazı GTA 5 oynamak için almıştım. Lütfen bir şeyler biliyorsanız yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyunu öncesinde crackli indirdiğimde bu hata olmuyordu ama son zamanlarda crackli ve epickden indirdiğimde bu err GFX 3D3 hatası oldu. Her şeyi denedim her şeyi. DX 1, 2, 0 yaptım yok. Driverların tümünü Update ve silip yeniden yükledim yok format attım yok. Oyunu sildim yükledim yok. Dosya bütünlüğünü doğruladım yok. Daha neler neler yapmadımki ama yine olmuyor arkadaş. Online'da görev yapıyorum rastgele yerde hata veriyor ara sıra PC tekme atıyorum senin gibi PC'nin ben diye :D

Ekran kartım = GeForce 9800GT 1GB 256 bit.
RAM= 4+2 GB 1333MHz.
İşlemci = Intel i5 2.nesil

Sistem biraz kötü ama FPS 35 45 arası oynuyorum.
Çözüm herhalde yeni ekran kartı GT1030 alacağım.

Merhaba. İnternetim yoktu yazamadım foruma. Çözümü buldum. Belgelerdeki Rockstar Games klasörünü silmek. Onu yaptıktan sonra bir daha aynı hatayı almadım. Yaklaşık 1 aydır oynuyorum hata almadan.
Sorunun aniden çıkma sebebi ve sorunun sebebi, dosyaların bazıların bozulmuş olmasıdır.
Dosyanın bozuk olduğu map'daki alana girdiğinizde aniden hatayı alırsınız.
Dosya bütünlüğü doğruladığınız zaman sorununuz çözülecektir.

Sorunun aniden çıkma sebebi ve sorunun sebebi, dosyaların bazıların bozulmuş olmasıdır.
Dosyanın bozuk olduğu map'daki alana girdiğinizde aniden hatayı alırsınız.
Dosya bütünlüğü doğruladığınız zaman sorununuz çözülecektir.

Peki nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle;
Steam'den almış iseniz, Bu linke tıklayınız.
Social'den giriş yapıyor iseniz, Bu linke tıklayınız.
Ben bu yöntemi denemiştim onunda bir faydası yok maalesef.
Ekran kartını Furmark ile stres testine sokar mısın? Bu hata donanımsal gibi.
Bu programı indirmem mi gerekiyor?Eğer indirmem gerekiyorsa linkini verirmisiniz?
Oyunu manuel update yap ve DirectX bu bağlantıdan yükle.
Directx i yüklemeyi denemiştim ama yüklü olduğunu belirtti ve bilgisayara kurmadı ancak manuel update nasıl yapılıyor?

Son düzenleme:
Ben bu yöntemi denemiştim onunda bir faydası yok maalesef.

Bu programı indirmem mi gerekiyor?Eğer indirmem gerekiyorsa linkini verirmisiniz?

Directx i yüklemeyi denemiştim ama yüklü olduğunu belirtti ve bilgisayara kurmadı ancak manuel update nasıl yapılıyor?

Bunu deneyiniz. Bu olmaz ise dediğim gibi bir şey dosyalarınızı bozuk indiriyor.
  • Belgelerim’e girin.
  • Rockstar Games Klasörüne girin.
  • Gta V klasörüne girin.
  • Buradan settings dosyasını not defteri ile açın.
  • DX_Version Değerini 2 ise 1 yapın 1 ise de 0 olarak değiştirin.
Dosyayı kaydedip çıkın. Sonrasında dosyaya sağ tıklayıp özelliklere girin ve sal okunur’u işaretleyip çıkın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı