GTA 5 Grafikler Tırtıklı Gözüküyor

Cadoky

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. GTA 5 ve 1-2 oyunda daha gözlemlediğim bu nokta sorunu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim. MSAA 2X ve FXAA açık şekilde test ediyorum, MSAA'yı 8X yapsam bile bir şey değişmiyor, ekran kartı ayarlarım da bu şekilde.

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2 yıldır yaşıyorum bu sorunu çözemedim ben. Çözersen buraya da yazmayı unutmazsan sevinirim.
Tabi haber veririm bir çözüm bulursam.
Şu ana kadar denediklerim:
-MSAA ayarını 2x seviyesinden 8x seviyesine çıkarmak.
-Extended Disctance Scale ayarını arttırmak.
-Vsync açmak.
-Çözünürlük değiştirmek.
-Pencereli moda almak.
-Radeon ayarlarını sıfırlamak ve farklı ayarlar denemek.
-Oyunun sağladığı en düşük ve en yüksek ayarlara almak.
-Ekran kartı sürücüsünün eski versiyonlarını yüklemek.
Henüz işe yarar bir çözüm bulamadım cevaplarınızı bekliyorum :)
VSync ile alakası yok. Ekran yırtılmıyor, uzak görüntüler daha iyi performans için daha detaysız çiziliyor. Yanlış bilgilendirme yapmayın.
Doku kalitesini performanstan kaliteye ya da dengeliye çekmeyi deneyin. AMD ayarları hakkında çok bilgim yok.
Maalesef herhangi bir etkisi olmadı aynı sonuç.

Arkadaşlar bir çok uğraş sonrası sorunu çözdüm. Yalnız sorunu neyin çözdüğünü netleştiremediğim için sorunu yaşayan başka bir arkadaş olur ise belki yardımım dokunur neyse yaptıklarımı anlatıyım.
Önce DDU kullanarak ekran kartı sürücüsünü sildim daha sonra bilgisayar yeniden başlar başlamaz Windows 10 güncellemesini duraklattım ki ekran kartının sürücüsünü kendi kurmasın diye neyse sonra ekran kartının bir ara bios yedeğini almıştım onu tekrar attım. Sorun yaşamadığımdan emin olduğum 1 2 versiyon önce olan Radeon 19.7.4 kurdum daha sonra aklıma ekran kartı tam güç alamıyor mu acaba diye düşünerek SAPPHIRE TriXX kurdum buradan kullandığı voltaj değerlerini kontrol ediyordum sonra TRİXX bosst diye bir sekme gördüm alakası var mı bilmiyorum çünkü çok fazla şey denedim neyse orda da alt taraf da resmini ekliyorum Full HD yi seçip uyguladım sonra oyuna girdiğimde düzelmiş gözüküyordu inşallah size de yardımı dokunur bu anlattıklarımın çünkü gerçekten çok can sıkıcı bir durum.1569011997818.png
Birde benim çözümüme bak belki faydası olur.

Birde benim çözümüme bak belki faydası olur.
Deniyim hemen ama öncesinde 1 2 sorum var programla ilgili.
1. sorum bilgisayar her açıldığında bu işlemi yapmam gerekli mi? yoksa 1 kere yapınca tamamen işler durumda mı oluyor.
2. sorum oyunda herhangi bir fps düşmesi, drop ve benzeri bir durum yaşadınız mı?
3. sorum uygulamayı açmasam da bu seçtiğimiz seçenek sürekli aktif durumda mı? oyuna girmeden önce 3. parti yazılım çalıştırmaktan hoşlanmıyorum.

Deniyim hemen ama öncesinde 1 2 sorum var programla ilgili.
1. sorum bilgisayar her açıldığında bu işlemi yapmam gerekli mi? yoksa 1 kere yapınca tamamen işler durumda mı oluyor.
2. sorum oyunda herhangi bir fps düşmesi, drop ve benzeri bir durum yaşadınız mı?
3. sorum uygulamayı açmasam da bu seçtiğimiz seçenek sürekli aktif durumda mı? oyuna girmeden önce 3. parti yazılım çalıştırmaktan hoşlanmıyorum.
1.1 kere yapmanız yeterli.
2.Yaşamadım. Şuan fortnite da sorun olduğu için ani FPS düşmeleri yaşıyorum.
3.Evet.

Sorununuz çözüldü mü?

Kullandığın monitör nedir, monitörde kenar yumuşatma ayarını vs varsa onları kurcala, farklı monitör modlarında örneğin FPS oyunlarında daha keskin bir görüntü almak için benim monitörüm kenar yumuşatmaları algılamıyor, keskinleştirmeyi arttırıyor. Bir kurcala bakalım.

Kullandığın monitör nedir, monitörde kenar yumuşatma ayarını vs varsa onları kurcala, farklı monitör modlarında örneğin FPS oyunlarında daha keskin bir görüntü almak için benim monitörüm kenar yumuşatmaları algılamıyor, keskinleştirmeyi arttırıyor. Bir kurcala bakalım.
Olayın monitörle bir alakası yok resimlere dikkatli bakarsanız çimlerin üzerinde noktalar var kenar yumuşatmayı en yüksek ayara çeksem bile bir fark olmuyor, ayrıca oyunu steam link ile telefonumda denediğimde de aynı sorunla karşılaştım.
FreeSync özellikli bir monitör alırsanız kırılma sorununuz çözülür.
Sorunumun kırılma veya monitör ile bir ilgisi yok.
1 2 oyunda daha gördüm hala devam ediyor.

Son düzenleme:
Olayın monitörle bir alakası yok resimlere dikkatli bakarsanız çimlerin üzerinde noktalar var kenar yumuşatmayı en yüksek ayara çeksem bile bir fark olmuyor, ayrıca oyunu Steam Link ile telefonumda denediğimde de aynı sorunla karşılaştım.

Sorunumun kırılma veya monitör ile bir ilgisi yok.
1 2 oyunda daha gördüm hala devam ediyor.

Bayağı eski ama bu sorunu çözdüysen bana da söyler misin aynısı bende de var.

Geri
Yukarı