Çözüldü GTA 5 grafikleri tırtıklı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efe Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün GTA 5 indirdim. Fakat oyunun grafikleri geç yükleniyor ve görüntü çok tırtıklı. Ne kadar yükseğe alsam da grafik hep geç yükleniyor, yakınımdayken yükleniyor ve tırtıklı kalıyor. İzlediğim benchmark videosunda oyun çok güzel gözüküyordu ve aynı ayarlarda oynuyordum fakat bende daha geç yükleniyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Ekran Görüntüsü (48).png

Not: Resim 1 benim oyunum. Özellikle yola ve karşıdaki binaya baktığınızda grafikler bulanık gözüküyor.

Ekran Görüntüsü (49).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Forumda okuduğumda bu sorun işlemcinin %100 kullanımından da kaynaklanabilir diyordu fakat izlediğim videodaki test eden kişinin bilgisayarı da %100 işlemci kullanımı alıyordu.
MSAA 8X yapar mısın?

Forumda okuduğumda bu sorun işlemcinin %100 kullanımından da kaynaklanabilir diyordu fakat izlediğim videodaki test eden kişinin bilgisayarı da %100 işlemci kullanımı alıyordu.
Hayır, oyunun kendisi bulanık. RDR 2 de bulanık mesela. İlle de NVIDIA ayarlarından keskinliği açmak gerekiyor. Rockstar oyunlarının en büyük sorunu.

Hayır, oyunun kendisi bulanık. RDR 2 de bulanık mesela. İlle de NVIDIA ayarlarından keskinliği açmak gerekiyor. Rockstar oyunlarının en büyük sorunu.
Aslında bende böyle değil. Ultra oynuyordum oyunu, üstelik 1680x1050 çözünürlükte oynuyordum ben. Yani grafik ayarlarıyla alakalı bir durum bu.

MSAA 8X deneyin.

Aslında bende böyle değil. Ultra oynuyordum oyunu, üstelik 1680x1050 çözünürlükte oynuyordum ben. Yani grafik ayarlarıyla alakalı bir durum bu.

MSAA 8X deneyin.

MSAA 8x'i denemiştim en başta, tırtıkları bayağı azaltıyor fakat grafikler hala bulanık kalıyor ve FPS'yi yarıya kadar düşürüyor.

MSAA 8X deneyin.
GTX 1660Ti'da öyle. R7 360 kullanırken değildi mesela. Kart seçiyor oyun. :)

Geri
Yukarı