GTA 5, GT 740M'i görmüyor

NothingManTNG

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu GTA beni delirtecek. Öncelikle Sistemim:
-İşlemci : Intel(R) Core™ i7 İşlemci i7-3632QM 2.20GHZ 6MB
-Ekran Kartı: Nvidia GT740M 2 GB ve Intel(R) HD Graphics 4000
-Ram: 6 GB DDR-III
-İşletim Sistemi: Windows 8.1 Single Language

Arkadaşım aynı ekran kartında(Nvidia) Gta5'i takılmadan oynuyordu. Ben de ise kaplama ve takılma sorunu vardı. Documents\Rockstar Games\GTA V klasöründe settings belgesini açtığımda" <VideoCardDescription>Intel(R) HD Graphics 4000</VideoCardDescription> " bu satırı görünce problemi anladım. Öncelikle Nvidia Denetim Masasını açarak oradan tüm ayarları Nvidia GPU ya ayarladım. Tekrar oyuna girdim aynı sorun ve az önceki satırda yine aynısı yazıyor. Aygıt Yöneticisinden Nvidia nın tam ismine bakarak onu manuel olarak yazdım. Oyunu açınca tekrar Intel oldu. Sonra Benchmark yaptım. Orada da
=== SYSTEM ===
Windows 8.1 Single Language 64-bit (6.2, Build 9200)
DX Feature Level: 10.1
Intel(R) Core(TM) i7-3632QM CPU @ 2.20GHz (8 CPUs), ~2.2GHz
6144MB RAM
Intel(R) HD Graphics 4000, 2090MB, Driver Version Unknown
Graphics Card Vendor Id 0x8086 with Device ID 0x166

Yine intel kullanıyordu. DDU ile nvidia ve intele ait driverları kaldırıp tekrar yükledim yine sonuç değişmedi. Intel'i Aygıt Yöneticisinden devre dışı bıraktım yine nvidiayı kullanmadı. Oyuna girince Nvidia Denetim Masasında Nvidia ile çalışıyor görünüyor. Fakat Benchmark ve settings.xml de İntel HD Graphics. Ne yapacağımı şaşırdım artık. Sorunun çözümünü bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı grafik kartları bende de var. Bende sorunsuz çalışıyor. Nvidia Experience uygulamasını yüklemediysen yükle ve grafik kartının en son sürümünün yüklü olduğundan emin ol.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı