GTA 5 "Having trouble signing in?" hatası

tunahanbag

Kilopat
Herkese merhabalar öncelikle son bir haftadır GTA 5'te giriş sıkıntıları yaşıyorum.

Olayı kısaca özet geçecek olursak, uzun bir aranın ardından (yaklaşık 2 ay) ilk kez GTA açacaktım Online girecektik arkadaşlarla birde ne göreyim, hesaptan çıkılmış hani otomatik giriş doldurma vs. mevzuları vardı hepsi vardı. Neyse dedim olur bir şey olmaz bilgilerimi yazdım ve sonuç bu:

Failed.PNG

Ayrıca ilk giriş ekranı da bu:

Login Screen.png

"Continue To Sign In" butonuna tıklayınca da ilk giriş ekranına atıyor hani ne diyelim sonsuz bir döngü diyebiliriz tabii her seferinde güvenlik kodu hariç her şey aynı kalıyor.

Korktum hesap falan mı çalındı diye, hesabımı kimseye vermemiştim. Hemen Rockstar Games'in resmi sitesine gittim ve bilgilerimi yazdım bir baktım ki sorun yok:
Site.png

Dedim acaba dosyalar mı hatalı, neyse oyunun Steam versiyonu yoktu elimde bende doğal olarak başlatıcıdan doğrulamak mecburiyetinde kaldım. Onaylamak istediğimde gene aynı giriş olayı yaşandı, adamlar giriş yapmadan dosyaları onaylatmıyordu. Kafayı yiyecektim, GTA'sı çalışan bir arkadaşa bilgilerimi verdim, e aynı hata onda da çıkı hani sorun hesaptaydı belliydi. Onaylatma işleminde kullandığım kısayolun linki : "D:\Rockstar Games\Grand Theft Auto V\GTAVLauncher.exe" -verify

Ama ben hiç şansa alır mıyım gittim arkadaştan güncel GTA'yı aldım. Tüm geçici dosyaları sildim gerek AppData'dan gerek Belgelerimden bulabildiğim tüm GTA ve SocialClub ile alakalı geçici dosyayı sildim. Ve tekrardan denedim:

Failed.PNG

Ya Rockstar Games sen ne yapıyorsun anlamadım ki. Artık gına gelmişti format atma noktasına geldim deli olacaktım. İnternette kendimce en büyük çaplı araştırmamı yapmış kadar oldum yabancı/yerli fark etmeden forumlar mı dersiniz YouTube'dan dandik dandik çalışmayan çözüm videoları mı dersiniz hiçbir şey sorunumu çözmedi, çözemedi...

Sorun bilgisayarda desek diğer arkadaşta da çalışmadı birincisi. Orijinal Windows 10 Pro 64-Bit kurulu sistemde. Tüm güncellemeler yapılı. Avast'ın paralı versiyonu yüklü ve güncel, virüs falan imkanı yok gibi duruyor. Bilgisayarı zaten ter temiz kullandık. Detaylı özellikleri de aşağıya yazdım:

i7-4790K (4.0 dan 4.4 e otomatik OC)
MSİ Z97-GAMING 7 OC Genie Aktif
2x8 2400MHz XMP Aktifleştirilmiş Bellek (Çift kanal konfigurasyonunda anakarta takıldı)
ASUS STRIX OC 2GB GTX960
2TB 7200RPM HDD
Soğutucu, PSU vs. ye hiç girmiyorum gereksiz buluyorum bu koşullarda.

Evet bu da böyle sıkıntılı bir durumun yazıya dökülmüş haliydi.
Ne yaptıysam olmadı, çalışmadı. Bi el atıverirseniz çok müteşekkir olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birisi önceden hesabına giriş yapmayı denemiş ama başaramamış. Orada yazıyoki bir sonraki sayfaya geçin ve yanlış yazdığınız yerleri düzeltin. Sorun devam ediyorsa şifreyi resetleyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı