GTA 5 hilecinin IP adresime saldirma ihtimali nedir?

Wichur

Femtopat
Selam, dun GTA Online'da takilirken bir hileciye denk geldim. Videosunu aldim, adama da "videonu aldim banlatacagim seni" dedim İngilizce. Ardindan dakika gecmedi ve oyunum crash yiyip kapandi. Oyun kapandiktan sonra da malum GTA 5 acilmasi cok uzun surdugu icin internette gezeyim dedim fakat internetim cok yavasti. Modem ac-kapa yaptim fakat butun gun internetim duzelmedi. Bu hilecinin benim IP adresimi falan gorup saldiri yapma ihtimali var mi acaba? Cunku oyun crash yiyene kadar gayet iyiydi internetim.

Var, TheProfessional böyle bir saldırıya maruz kalmıştı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selam, dun GTA Online'da takilirken bir hileciye denk geldim. Videosunu aldim, adama da "videonu aldim banlatacagim seni" dedim İngilizce. Ardindan dakika gecmedi ve oyunum crash yiyip kapandi. Oyun kapandiktan sonra da malum GTA 5 acilmasi cok uzun surdugu için internette gezeyim dedim fakat internetim cok yavasti. Modem ac-kapa yaptim fakat butun gun internetim duzelmedi. Bu hilecinin benim IP adresimi falan gorup saldiri yapma ihtimali var mi acaba? Cunku oyun crash yiyene kadar gayet iyiydi internetim.

Aynı Server'da olan herkesin IP adresi var zaten ,size saldırabilir :D.

Selam, dun GTA Online'da takilirken bir hileciye denk geldim. Videosunu aldim, adama da "videonu aldim banlatacagim seni" dedim İngilizce. Ardindan dakika gecmedi ve oyunum crash yiyip kapandi. Oyun kapandiktan sonra da malum GTA 5 acilmasi cok uzun surdugu için internette gezeyim dedim fakat internetim cok yavasti. Modem ac-kapa yaptim fakat butun gun internetim duzelmedi. Bu hilecinin benim IP adresimi falan gorup saldiri yapma ihtimali var mi acaba? Cunku oyun crash yiyene kadar gayet iyiydi internetim.

Aga kusura bakmada sen kaşınmışsın adam hileci olduğuna göre IP adresini bulur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Artık hileciler oyunu öyle leş ediyor ki DDOS saldırısı yapıyorlar sırf rahatsız etmek için.

Rockstar'ın bunlara artık bir çözüm getirmesi gerekiyor.

Kötü niyetli kişi IP adresinizi bulsa dahi bu saldırı internet yenilemesinde pasif hale gelecektir.
Basit bir UDP flooder aracı ev internetini kapatmaya yetecektir.

Saldırı öncesinde alabileceğiniz önlemler;
TR lokasyonlu düşük gecikmeli Premium VPN kullanmak (oyunlarda sorun yaşamazsınız).
Proxy sunucusu kullanmak.

Saldırı sonrasında alabileceğiniz önlemler;
ip adresim - 185.86.5.122 ilk olarak internet erişiminiz az da olsa mevcut IP adresinizi öğrenmenizde fayda var. Modem resetlendiği vakit değişip değişmediği en önemli etken. Değişmiyorsa iss'nizi arayıp sorunu çözebilir, değiştiyse internet kullanımınıza devam edebilirsiniz.

Ben de diyorum neden böyle bir ekran çıktı bende. Elemanın birini bisiklet görevi için öldürünce adam bir bilendi bana evin içinde iki saat durdum nasıl bilendiyse iki saat evin karşısında silahla bekledi beni tabii yine öldürdü ama en sonunda böyle bir ekran verdi attı oyundan. :)

Geri
Yukarı