Çözüldü GTA 5 için R7 240 yeterli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sahinulker

Femtopat
GA A320M'a Pro Anakart
T-Force 8 GB RAM
CANAR 951 ATX Kasa
PLATOON PL 9263 500W Güç Kaynağı
Afox Radeon R7 240 2 GB Ekran Kartı
AMD Ryzen 3 1200 AF İşlemci

GTA 5 için yeterli midir?

Çözüm
Güç kaynağını değiştirip, ekran kartı takmayıp işlemciyi R3 3200G yaparsam sorun çözülür yani?
Evet giriş seviyesinde gayet iyi bir sistemin olmuş olur. İlerde de alacağın bellekten bir tane daha alıp çift kanal RAM yaparsan performans daha da iyi olur.

3200G bulamadıysan 2200G de alınabilir aralarında çok fark yok. Daha üst model olarak da R5 3400G var ama onun fiyatı fazla gelebilir.
GA A320M'a Pro Anakart
T-Force 8 GB RAM
CANAR 951 ATX Kasa
PLATOON PL 9263 500W Güç Kaynağı
Afox Radeon R7 240 2 GB Ekran Kartı
AMD Ryzen 3 1200 AF İşlemci

GTA 5 için yeterli midir?
O güç kaynağını sistemi yakmak istemiyorsan asla tercih etme. Everest falan olsa yine neyse diyeceğim de o PSU cidden vasat ötesi yani C4 bile değil.

R7 240 ise o sisteme mantıklı olmaz. R3 1200AF yerine R3 3200G tercih edin ve ekran kartı takmayın, daha iyi performans alırsınız.

O güç kaynağını sistemi yakmak istemiyorsan asla tercih etme. Everest falan olsa yine neyse diyeceğim de o PSU cidden vasat ötesi yani C4 bile değil.

R7 240 ise o sisteme mantıklı olmaz. R3 1200AF yerine R3 3200G tercih edin ve ekran kartı takmayın, daha iyi performans alırsınız.
Güç kaynağını değiştirip,ekran kartı takmayıp işlemciyi r3 3200g yaparsam sorun çözülür yani?

Hocam, oyunu oynayabilirsiniz. Değerleri zaten belirtilmiş. Sonuçta hikaye kısmı biter. Online olarak daha düşük ayarlarda oynayabilirsiniz. PSU için yakın zamanda değiştirin derim.

Güç kaynağını değiştirip, ekran kartı takmayıp işlemciyi R3 3200G yaparsam sorun çözülür yani?
Evet giriş seviyesinde gayet iyi bir sistemin olmuş olur. İlerde de alacağın bellekten bir tane daha alıp çift kanal RAM yaparsan performans daha da iyi olur.

3200G bulamadıysan 2200G de alınabilir aralarında çok fark yok. Daha üst model olarak da R5 3400G var ama onun fiyatı fazla gelebilir.

Çözüm

Çok teşekkür ederim bu arada monitör olarak ne almam lazım 300 500 tl arası

Çok teşekkür ederim bu arada monitör olarak ne almam lazım 300 500 TL arası?
Sıfır olarak bulabildiğim en uygun monitörler bunlar. Bütçemi aşıyor dersen ikinci ele de yönelebilirsiniz.

İkisi arasından ben Philips öneririm ama panel tercihi biraz size bağlı bir durum olduğu için ikisini de attım.

Sıfır olarak bulabildiğim en uygun monitörler bunlar. Bütçemi aşıyor dersen ikinci ele de yönelebilirsiniz.

İkisi arasından ben Philips öneririm ama panel tercihi biraz size bağlı bir durum olduğu için ikisini de attım.
Çok teşekkür ederim bilgiler için yararlı oldu benim için
Bide önerebiliceniz sistem varmı gta için 2000-3000 tl arası bütçeli

Son düzenleme:

Geri
Yukarı