Çözüldü GTA 5 işlemci 100% ekran kartı 4% kullanılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Görev yöneticisinden işlemler menüsüne girin. CPU sekmesinin altında işlemler karşısındaki grafikte işleminizi neyin kullandığı yazar. Korsan oyun kullanmıyorsanız bir kontrol edin.
FPS 80 ve 75 arası.

McAfee kullanıyorum virüs taraması yapıyor her zaman benim sorunum çok değişk bir sorun.
Aynı sorun bir müşterimizde de var kısmetse yarın kontrol edeceğim. Bugün malum sokağa çıkma yasağı var.

Ekran kartı kullanımı %4 değil aslında. GPU belleği 3 GB tan fazla kullanımda. İşlemler sekmesinde işlemciyi en fazla ne kullanıyor bir de onu kontrol ederseniz iyi olur.

Görev yöneticisindeki ekran kartı kullanımları pek doğru olmayabiliyor. Afterburner ile test edin. Ayrıca FPS değerleriniz olması gerektiği gibi ise çok takmayın, gösterge hatası var demektir. O işlemci ekran kartına darboğaz yapmamalı. Zaten %4 gibi bir oran hiç bir koşulda mümkün değil. Pentium 4 taksanız anca %4 oran olabilir. Ayrıca işlemci falan da yanmaz %100 kullanımdan merak etmeyin zaten amacı o işlemcinin.

Ben de INNO3D RTX 2060 kullanıyorum. GTA 5 ve birkaç diğer oyunda görev yöneticisinden baktığımda %10 sabit kullanıyor ancak MSI Afterburner'dan baktığımda kullanımlar gayet normal oluyor. Görev yöneticisinin sıkıntısı. Kartta ya da PC'de sıkıntı yok yani.

Geri
Yukarı