GTA 5 kareleşme sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Butschi

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Şu sorundan dolayı kafayı yemek üzereyim arkadaşlar, yok mudur şunun çözümü?

Çözünürlüğü VSR ile yükseltsem, gene birşey farketmiyor. Resmi yakınlaştırırken görüntü kalitesinde düşmeler olmuş. Oyun tamamen orjinal.

Bunun dışında dokularda deli gibi titremeler var. Oyun mu sorunlu, yoksa benim sistem mi sorunlu?
Gerçekten anlayamadım.

Sistem: R5 2600, RX 590 Pulse, 16 GB RAM.

Screenshot_1.png

Bunu açsam da işe yaramayacak maleesef. Sadece DX9 destekliyor.

Eki Görüntüle 489282
Bir önemi yok. Değiştirirseniz oyunu etkileyeceltir. Bende oyun içinden değiştirmek etkili olmazken radeon ayarlarından değiştirmek etkili oluyor.
Uygulama ayarlarını geçersiz kılın ve x16 seçeneğini seçin.

GTA üzerinden MSAA ayarını arttırın, 4x veya 8x ayarı daha kaliteli bir görüntü elde etmenizi sağlar. İsterseniz DX10.1 kullanabilirsiniz, bazı durumlarda aliasingi azalttığı söyleniyor.

GTA üzerinden MSAA ayarını arttırın, 4x veya 8x ayarı daha kaliteli bir görüntü elde etmenizi sağlar. İsterseniz DX10.1 kullanabilirsiniz, bazı durumlarda aliasingi azalttığı söyleniyor.

8x oyunu kastırıyor. Baya etkisi oluyor ama, orası doğru..

4x yapsam da birşey değişmiyor, gene uzaklarda kareleşmeler oluyor.

Display Port ile bağlanıyorum, sürücü güncel. FreeSync açık.

Eki Görüntüle 489276

Eki Görüntüle 489277
Bu msaa ,fxaa'lık bir problem gibi gözükmüyor.
Fakat sürücü çakışmasından kaynaklı olabilir bunun çözümü için;
Dediğim adımları uygularmısınız:
Önce temiz başlangıç yapacağız hiçbir uygulama çakışmayacak :
  1. "Msconfig açıyoruz.
  2. Hizmetler sekmesinden microsoft hizmetlerini gizle tıklatıp harici hizmetleri kapatıyoruz.
  3. Başlangıç sekmesinden tüm hizmetleri devre dışı bırakıyoruz.
  4. PC'yi yeniden başlatıyoruz.
PC açıldıktan sonra hiçbirşeyi ellemeden, arama çubuğuna güç yazıyoruz. Ardından:
Güç ve Uyku ayarları / Ek güç ayarları / Sol üst kısımdan "Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin" tıklayın / "Şuanda değiştirilemeyen ayarları" değiştirin tıklayın / "Hızlı başlatmayı aç" tikini kaldırın.
-Ardından PC'yi kapatın ve tekrar açın.
Not: PC' yi yeniden başlatmayın normal kapatın ve güç düğmesinden tekrar açın. Daha sonra steam'ı açıp tekrar oyunda problem oluşacakmı deneyin, sorun devam ederse bilinki sürücü veya uygulama çakışmasından dolayı bir problem değildir.

DX10.1'e geçince, MSAA'yı da 4x'e almakla iyileştirdi gibi. Fakat, gene devam ediyor.

Sorunun oyundan mı kaynaklı olduğunu, yoksa benden mi kaynaklandığını anlamış değilim halen.

Screenshot_1.png

Yeni konular

Geri
Yukarı