GTA 5 kasmıyor ama takılıyor

Teknomarsis

Hectopat
Yer
Düzce/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Motorlu Araçlar Teknolojisi
Başlıkta da belirttiğim gibi oyun minimum 30 FPS ara ara 50 FPS civarında geziyor fakat araç içinde gezerken bir müddet sonra fena şekilde takılıyor.

Sistem özelliklerim:

- GT 820M 2GB
- i5 4210U CPU
- 4GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yalnız anlamadığınız bir şey var. Ben sorunun kaynağının yazılımsal eksik mi donanımsal mı ve ayrıntılarını sordum fakat başlığın altı alakasız yanıtlarla dolmuş. Neyse teşekkür ederim.
Alakasız yanıtlar derken? RAM'in yetersiz, sorunun kaynağı açık ve net. Bu yeterli bir cevap değil mi?
@Teknomarsis Ekran kartın zaten ultra yerlerde ve işlemci de aynı şekilde. İşlemci kullanımı muhtemelen %100 oluyordur ve bu yüzden yaşıyorsun o takılmaları. Ayrıca bellek de ağzına kadar dolmuş olabilir. Birkaç tane nedeni var gibi görünüyor.

Monitörü 60 FPS kaldırıyorsa Vsync yi 60 FPS'e sabitlemesini söyleyecektim hemen bir şey deyince küçük düşürücü sözcükler kullanmayın.
Halen yapıyor yaa, gece gece uykumu kaçırdın! :D:D Kardeşim benim, monitör mü oynatıyor oyunu? Monitörün yenileme hızı(Hz) kaç diye sorsan ehh işte anlarız da o bile alakası soru. Yani şu soru konu ile alakası yok.

Halen yapıyor yaa, gece gece uykumu kaçırdın! :D:D Kardeşim benim, monitör mü oynatıyor oyunu? Monitörün yenileme hızı(Hz) kaç diye sorsan ehh işte anlarız da o bile alakası soru. Yani şu soru konu ile alakası yok.
Monitörün kaldırdığı FPS de önemli. Rainbow Six Siege de takılmalar yaşıyorum. Monitörüm 60 FPS, Vsync 60 FPS sabitleyince düzeliyor.
Bilgisayar Hocamın FPS ile Hz'in aynı şey olduğunu söyledi. Hatalıysam doğrusunu öğretin, küçük düşürmeyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı