GTA 5 menü, harita ve oyun içi anlık donma sorunları

İşletim sistemi
Windows 10

artun12

Kilopat
Yer
BURSA
Daha fazla  
Meslek
ÖĞRENCİ
Herkese iyi günler ve hayırlı ramazanlar. Daha alalı 1 hafta oldu GTA 5'i. Ama bir türlü çözemiyorum menüde ve haritada kasma sorununu. Ve oyun içinde 10 dakika oynadıktan sonra FPS düşüşleri başlıyor ve 10 saniye devam ediyor. Bu 10 saniye içinde deli gibi takılıp donuyor doğal olarak. Ama 10 saniyenin sonunda geçiyor ve ikinci 10 dakikaya kadar hiçbir sıkıntı yaşatmıyor. İkinci 10 dakikaya geldiğimiz zaman ise yine aynı şeyler oluyor. Bununla ilgili olan bütün sorunların hepsini bu forumda okudum. Yani 5 yıldır herkes aynı sorunları yaşayıp durmuş. Nasıl bir sıkıntıysa hala daha adam akıllı bunu halledememişler. Bu arada oyunu Steam'den aldım ve bir yerde okumuştum Rockstar'ın kendi sitesinden alınca bu sorunlar olmuyormuş yazıyordu. Steam'den alındıysa geçmiş olsun yazmışlar. Bu ne kadar doğru bileniniz varsa eğer bilgilendirebilir mi? Bu arada monitörüm olmadığı için geçici TV kullanıyorum o da 1920*1080 32 Bit ve 60Hz özelliğinde techwood gibi saçma bir marka.

Herkese iyi günler ve hayırlı ramazanlar. Daha alalı 1 hafta oldu GTA 5'i. Ama bir türlü çözemiyorum menüde ve haritada kasma sorununu. Ve oyun içinde 10 dakika oynadıktan sonra FPS düşüşleri başlıyor ve 10 saniye devam ediyor. Bu 10 saniye içinde deli gibi takılıp donuyor doğal olarak. Ama 10 saniyenin sonunda geçiyor ve ikinci 10 dakikaya kadar hiçbir sıkıntı yaşatmıyor. İkinci 10 dakikaya geldiğimiz zaman ise yine aynı şeyler oluyor. Bununla ilgili olan bütün sorunların hepsini bu forumda okudum. Yani 5 yıldır herkes aynı sorunları yaşayıp durmuş. Nasıl bir sıkıntıysa hala daha adam akıllı bunu halledememişler. Bu arada oyunu Steam'den aldım ve bir yerde okumuştum Rockstar'ın kendi sitesinden alınca bu sorunlar olmuyormuş yazıyordu. Steam'den alındıysa geçmiş olsun yazmışlar. Bu ne kadar doğru bileniniz varsa eğer bilgilendirebilir mi? Bu arada monitörüm olmadığı için geçici TV kullanıyorum o da 1920*1080 32 Bit ve 60Hz özelliğinde techwood gibi saçma bir marka.
SSD varsa ssdye kurup deneyebilirsiniz.
Oyun içi haritaların yüklenmesi konusunda hızlanırsa belki bir miktar düzelebilir. Tabii bu konuda kesin emin değilim.

Sistemi yazar mısınız?
Ekran Kartı: Zotac GeForce GTX 660 - İntel İ5-2500k 3.30GHz - 8 GB RAM - Windows 10 Pro 64 Bit sistemim bu şekilde.
SSD varsa SSD'ye kurup deneyebilirsiniz.
Oyun içi haritaların yüklenmesi konusunda hızlanırsa belki bir miktar düzelebilir. Tabii bu konuda kesin emin değilim.

128 GB SSD olduğu için onda yer yok o yüzden HDD'ye kurdum ama 7200RPM hızlı çalışıyor aslında. Oyun esnasında ESC'ye basıp haritaya baktığım zaman çok kasıyor. Oyun içindeyken harita yükleniyor güzelce sıkıntı olmuyor. Sadece oyunu durdurup menüden haritaya bakarken sıkıntı çekiyorum.
Çok fazla yardım gelmemiş. Sorunu çözdüm gibi yani çoğunlukla çözüldü. Oyunun görüntü kalitesini arttırınca nedense kasmalar donmalar gitti garip bir şekilde. Menü kasma sorununda ise oyunu düşürüp yani masaüstüne gelip sonra tekrar oyuna döndüğümde menü de kasma tamamen gidiyor, sanki dünyanın en akıcı oyun menüsündeymişim gibi oluyor. Garip garip çözümlerle güzelce oynuyorum şu an oyunu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı