Çözüldü GTA 5 minimum recommended hardware check failure hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wirelesslife

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda Windows 10 64 bit yüklü. GTA'yı Steam üzerinden aldım. RGSC girişini yaptıktan sonra bu uyarı çıkıyor. Tamam dediğim taktirde oyun açılıyor. Ama neden bu hatayı alırım bulamadım. Oyun performansı ise medium ayarlarda 30-50 arası. Yer yer 20 FPS düşüyor. Bu hatayı çözdüğüm taktirde sorun yaşamadan grafikleri biraz daha yukarı alıp oynayabileceğim kanaatindeyim. Yardımcı olursanız çok sevinirim :)
  • Laptop : HP Pavilion DV-6
  • İşlemci : i7-2670QM
  • Ekran kartı : AMD Radeon HD 6700M - Intel HD 3000

Edit : Driverların hepsi tamamen güncel.

Çözüm
İşte sorun burada Social Club'un AMD ekran kartını görmesini ve oyunun AMD ekran kartı üzerinden açılmasını nasıl sağlayabilirim? Intel'e kıyasla daha iyi performans vereceğini düşünüyorum. Çözüm hakkında bilgin var ise yardımcı bir yardımcı ol sen.

Sorun çözüldü. Oyuna girmeden önce CCC'den GTA'yı güç tasarrufu moduna aldım ve oyun içi ayarlardan DirectX sürümünü değiştirdim "11 yaptım" daha sonra ayarları kaydedip çıktım. Oyun res attığında açılmadan önce CCC'den performans moduna çektim oyunu. Sorunsuz bir şekilde oynuyorum şu anda :)
İşte sorun burada Social Club'un AMD ekran kartını görmesini ve oyunun AMD ekran kartı üzerinden açılmasını nasıl sağlayabilirim? Intel'e kıyasla daha iyi performans vereceğini düşünüyorum. Çözüm hakkında bilgin var ise yardımcı bir yardımcı ol sen.

Sorun çözüldü. Oyuna girmeden önce CCC'den GTA'yı güç tasarrufu moduna aldım ve oyun içi ayarlardan DirectX sürümünü değiştirdim "11 yaptım" daha sonra ayarları kaydedip çıktım. Oyun res attığında açılmadan önce CCC'den performans moduna çektim oyunu. Sorunsuz bir şekilde oynuyorum şu anda :)

Çözüm

CCC den kastın CC Cleaner mı ? Ayrıca şuan aynı sorunu yaşıyorum ama bende çıkan yazı işlemci hızından dolayı. Minimum 2.40 istiyor benim işlemci hızım max 2.70. İşlemci: i5-3317U

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı