GTA 5 Neden ücretsiz oldu?

30k oyunu varsa 29 ksı Hentai oyunudur.Artık bi temizlemesi lazım Steam'in iyici çöplüğe döndü. Haftalık 700 oyun indirime sokuyor.600 ü hentai 50'sine oyun bile denmez. Para verilecek alıp oynanacak geliştiricinin emek verdiği oyunları göremiyoruz .
Sapık "Uzak doğulular"ın yaptığı oyunlar kendi bölgelerinde satıldığı için çok fazla hentai bazlı oyun var :D.

Hile konusunda konuşacak olursam.Hilecilerin GTA da artmasının nedeni Epic Games değil Rockstar' dır.Fortnite oynadığını söylemişsin bedava olan Fortnite'da kaç tane hileciyle karşılaştın ? 3 yıldır oynuyorum neredeyse 3 tane hileciyle anca karşılaşmışımdır.Birisi de oyunun icinde gözümün önünde ban yedi zaten.Hile konusu firma da bitiyor eğer hile olacaksa GTA'da bu Rockstar izin verdiği içindir.
Ne alaka? Fortnite ile karşılaştırma sebebinizi çözemedim. Ben zaten alev içinde olan topluluğa benzin dökmelerinden bahsediyorum.

Ben launcherı savunmuyorum .Sadece daha iyi yere gelebileceğine inandığımı söylüyorum.Unreal Engine gibi bir motoru geliştiren ve Fortnite gibi bir oyunu yapan firmaya inandığımı söylüyorum.
İşte ben de diyorum ki bunları geliştirebilen bir firma neden adam gibi bir launcher yapmaz? Bedava oyunlara ayırdıkları bütçenin %20'sini launcher için ayırsalar bedava oyuna falan gerek kalmaz oyuncu çekmeye.

Elde ettikleri kar'ı bedava oyuna döküyorlar .Epic games büyük bir firma sırf 3 5 büyük oyun verdi . Diye zarara girme ihtimali yok .Henüz launcherları zayıf Store da da oyun yok .Geliştirilmesi gerekiyor.Tahminim bedava oyunlarla oyuncu çektikten sonra launcherı düzgün bir şekle sokacaklar.Roadmap'e bakarsan sosyalini sıfırdan yaptıklarını başarımlar gibi temel öğeleri ekleyecekler bir sonraki patch'de.
Oyunlara ve indirimlere ayırdıkları parayı az buz bir şey mi sanıyorsunuz? Bir oyunu sınırsız oyuncu alabilecek kadar sunmak istiyorsan milyon dolarlar ödemen lazım, pahalı oyunları ve indirimleri sen düşün.

Tabi bir de roadmap denen bir türlü tutturamadıkları malum harita var. Şu ay kesin çıkıcak dedikleri neredeyse her şey erteleniyor. :D

Steam ve Epic'ide karşılaştıracak olursam.Arkaplanda Steam 300 mb belleğimden yiyor. Epic ise sadece 56 mb. İkisinide pencere konumuna aldığımda ise Epic 250 mb Steam ise 500 mb belleğimden yiyor.Aşırı stabil olmayabilir bazıları için fakat ben hiç bir şekilde sorun yaşamadım tek bir istisnası GTA gibi bir büyük oyun verdiğinde. Yada Fortnite Eventlerinde Launcher çökebiliyor. Bunun dışın bir sıkıntıyla karşılaşmadım.
Peki Epic Games'in işlemci ve ekran kartından yemesi? Bahsettiğik buydu zaten yukarıda da, bellek değil.

Tekrar tekrar aynı şeyleri söylettirmeyin bana. Epic'in tek amacı oyuncu kitlelerini çalıp tekellik sağlamak. İntel nasıl AMD batsın diye, AMD kullanılmasın diye firmalara para yağdırıyorsa, tekellik sağlamaya çalışıyorsa; Epic Games de Steam'e yetişmek, oradaki kitleyi kendine çekip çalmak için oyun firmalarına para yağdırıp anlaşmalar yapıyor, tekellik sağlamaya çalışıyor.

Şu videoyu izleyin, aklınıza bir şeyler oturur. Mümkünse de bir şey yazmayın, aynı şeyleri tekrar etmekten sıkıldım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tekrar tekrar aynı şeyleri söylettirmeyin bana. Epic'in tek amacı oyuncu kitlelerini çalıp tekellik sağlamak. İntel nasıl AMD batsın diye, AMD kullanılmasın diye firmalara para yağdırıyorsa, tekellik sağlamaya çalışıyorsa; Epic Games de Steam'e yetişmek, oradaki kitleyi kendine çekip çalmak için oyun firmalarına para yağdırıp anlaşmalar yapıyor, tekellik sağlamaya çalışıyor.
Adamların başka ne amacı olabilir rakip store açıyorlar herhalde sırf biz beleşe oyun alalım diye dağıtmıyorlar ya oyunları bir çıkarları olmasa boşu boşuna neden indirim yapsınlar oyun dağıtsınlar Steam sanki bizim kara gözümüze kara kaşımıza mı? İndirim yapıyor.

Launcher'ı da düzgün bir şekle sokmadıkları sürece de Steam'e tam rakip olamazlar zaten.Fakat bunu aceleye getirecek bir durumları yok.Zaten para basıyorlar.Uzun zaman aralığında düzgün bir store çıkarırlar.Bu kadar yatırımdan sonra şu Launcher'ı şöyle bırakacaklarını düşünmek komik kaçıyor.

Hem sıfırlandı indirmemiz hem de 100kb/sn ile indiriyorum. Herkeste öyle mi acaba?
Evet, her zaman var olan bir sorundur kendisi.

Adamların başka ne amacı olabilir rakip store açıyorlar herhalde sırf biz beleşe oyun alalım diye dağıtmıyorlar ya oyunları bir çıkarları olmasa boşu boşuna neden indirim yapsınlar oyun dağıtsınlar Steam sanki bizim kara gözümüze kara kaşımıza mı? İndirim yapıyor.

Launcher'ı da düzgün bir şekle sokmadıkları sürece de Steam'e tam rakip olamazlar zaten.Fakat bunu aceleye getirecek bir durumları yok.Zaten para basıyorlar.Uzun zaman aralığında düzgün bir store çıkarırlar.Bu kadar yatırımdan sonra şu Launcher'ı şöyle bırakacaklarını düşünmek komik kaçıyor.
Rakiplik ve tekellik ayrı şeyler değil. Önce ne olduklarını öğren.
Tekellik uğruna firmalara para yağdıran şirketlerden yenilik ve gelişme çok bekleme. İntel mesela.

Ayrıca indirimleri Steam yapmıyor, oyunu yapan firmalar yapıyor.

Rakiplik ve tekellik ayrı şeyler değil. Önce ne olduklarını öğren.
Ben diyorum Epic Store henüz rakip bile değil kendini geliştirip ileride rakip olabilir.Sen diyorsun tekel olmak için bedava oyun veriyor .Akıl var mantık var store'unda 100 tane oyun olmayan firma tekel uğruna bedava oyun mu dağıtır ? Daha rakip bile değil.Ben diyorum Ankara sen diyorsun...

GTA V niye sadece Epic Games'de bedava? Niye Steam'de bedava değil? Sonuçta oyunu yapan Rockstar Games karar vermiyor mu bedava olmasına? Tek bir platform da niye bedava? Bu da insanı düşündürüyor acaba Steam ve Epic Games sunucuları farklı mı, bir farklılık olur mu oynarken diye.

Ayrıca indirimleri Steam yapmıyor, oyunu yapan firmalar yapıyor.
Steam'in %30 kestiğini biliyorsundur.Sırf şu kesintiyi yapmayarak yada azaltarak efsane indirimler çıkartabileceğinin farkındasındır umarım.Sadece tekel olduğu için zorlamıyorlar .Epic Game Store gelişirse yapmak zorunda kalırlar daha uygun fiyata oyun alabiliriz.
GTA V niye sadece Epic Games'de bedava? Niye Steam'de bedava değil? Sonuçta oyunu yapan Rockstar Games karar vermiyor mu bedava olmasına? Tek bir platform da niye bedava? Bu da insanı düşündürüyor acaba Steam ve Epic Games sunucuları farklı mı, bir farklılık olur mu oynarken diye.
Dostum düşünecek bir şey yok . Epic Games para ödüyor Rockstar'a diğer oyun firmalarına ödediği gibi. Neden Steam de bedava olsun ki

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı