GTA 5 Neden ücretsiz oldu?

Tekellik girişimi yoksa neden oyun firmalarına yeni oyunların sadece benim mağazamda satacak diye anlaşmalar yapıyor? Neden babasının hayrına bedava ouun dağıtsın? Hala anlamıyorsun şunların planlarını. Umurlarında falan değilsiniz, tek dertleri "Bizden alışveriş yapın!".
Boş bir firma daha fanboylar sayesinde büyüyor. Sizin tabirinizle "rakip" düzeyine gelince göreceğiz kim kimi umursuyor. CEO'su bile oyun sektöründen bir haberken firmayı siz yüceltiyorsunuz, aklım almıyor.

GTA V niye sadece Epic Games'de bedava? Niye Steam'de bedava değil? Sonuçta oyunu yapan Rockstar Games karar vermiyor mu bedava olmasına? Tek bir platform da niye bedava? Bu da insanı düşündürüyor acaba Steam ve Epic Games sunucuları farklı mı, bir farklılık olur mu oynarken diye.
Epic Games hem gel benim marketimde de sat hem de bir hafta bedava yapalım diye para bayıldı. En az 4-5 milyar dolar bayılmıştır, belki de daha fazla.

Epic Games hem gel benim marketimde de sat hem de bir hafta bedava yapalım diye para bayıldı. En az 4-5 milyar dolar bayılmıştır, belki de daha fazla.
Kardeşim ben seninle tartıştığım için özür diliyorum.Daha henüz para birimlerini öğrenememişsin .1 Milyar doları geçtim 4-5 milyar doların ne kadar para yaptığının farkında değilsin herhalde.4-5 Milyar doları bırak GTA'yı Rockstar şirketinin hisselerinin yarısını alır o paraya .

4-5 milyar dolar mı? Dostum 4-5 milyar dolara GTA 5'in 10 katı daha iyi oyun yapabilirsin. Ne kadar büyük bir para olduğunun farkında değilsin sanırım. 999 milyon 999 bin 999 rakamına 1 ekledikten sonra 1 milyar oluyor.

4-5 milyar dolar mı? Dostum 4-5 milyar dolara GTA 5'in 10 katı daha iyi oyun yapabilirsin. Ne kadar büyük bir para olduğunun farkında değilsin sanırım. 999 milyon 999 bin 999 rakamına 1 ekledikten sonra 1 milyar oluyor.
Milyon yazacaktım yanlış yazmışım. Özür dilerim.
Her neyse.

Oyunun ücretsiz olmasının nedeni nedir? Bu konularda bilgim yok. Acaba GTA 6'nın mı habercisi? Oyundan artık son kazançları mı elde etmeye çalışıyorlar.
Yok hocam, son kazançlarını elde edecekleri bir oyun değil o oyun. 6'nın da habercisi olduğunu sanmıyorum. Epic Games oyuncu çalma... şey, çekmeye çalıştığı için Rockstar'a para bayıldı, hepsi bu.

1 Milyar doları geçtim 4-5 milyar doların ne kadar para yaptığının farkında değilsin herhalde.4-5 Milyar doları bırak GTA'yı Rockstar şirketinin hisselerinin yarısını alır o paraya .
Bir şeyleri doğru bilmene sevindim. Aferin, böyle devam.

@FakeKvothe Bir şeyi yanlış yazdım diye çekilecek misin? Ne güzel dostça tartışıyoruz şurada?
Sen sorduğum sorulara cevap ver, milyarı milyonu boşver de soruma soruyla karşılık verdiklerini söyle düzgünce.
Söylediklerimi kaldıramadıysan da çekilebilirsin yani sorun değil😉😄

Son düzenleme:
Tekellik girişimi yoksa neden oyun firmalarına yeni oyunların sadece benim mağazamda satacak diye anlaşmalar yapıyor? Neden babasının hayrına bedava ouun dağıtsın? Hala anlamıyorsun şunların planlarını. Umurlarında falan değilsiniz, tek dertleri "Bizden alışveriş yapın!"
Tekellik girişimi yapmıyor.Çünkü tekel olabilecek kapasitesi yok.Önce bir gerçek Store'a dönüşmesi lazım.Bedava oyun vermesinin nedeni daha fazla kişi çekebilmek Store'una bu GTA 5'i aldıktan sonra kaç kişi silecek sence EGS'yi.İleride olurda iyi bir store'a dönüşebilirlerse hazır kullanıcıları olmuş olacak normalde geçen yıl bitecekti bedava oyunlar .Fakat istedikleri güncelleştirmeleri yapamadılar bu senede oyun vermeye devam ettiler ki potansiyel müşterileri kaçmasın doğru düzgün store olduğunda.

Umurlarında falan değilsiniz yazmışsın kardeş zaten dünya böyle hangi satıcı müşteriyi umursar kendine çıkar sağlamasa sana bir kibrit çöpü satar mı ? Sanıyorsun bedava oyunlarda pazarlama taktiği şuan da bunu tartışıyor olmamız bile ne kadar iyi pazarlama olduğunun kanıtı zaten.

4-5 milyonda zaten Epic için çerez parası sadece Fortnite'ın piyasa değeri 15 milyar civarı zaten .

Hocam Steam severler bunu gibi konuyu çok açtı. Sebebi ne olabilir sence?(Parayla aldıkları için ağlıyorlar benim düşüncem budur)
60 küsür TL ile 870 saat oynadım, fazlasıyla da hakkını verdiğimi düşünüyorum. Tüm mesajlarımda açıklamamı yaptım, önce onları okuyun. Şimdi uza, hadi.

Hayır, Steam'i araya yine siz sokmanıza rağmen Epic Games'i eleştirince nedense Steam fanboy kesiliyoruz orayı da anlamadım.

Tekellik girişimi yapmıyor.Çünkü tekel olabilecek kapasitesi yok.Önce bir gerçek Store'a dönüşmesi lazım.Bedava oyun vermesinin nedeni daha fazla kişi çekebilmek Store'una bu GTA 5'i aldıktan sonra kaç kişi silecek sence EGS'yi.İleride olurda iyi bir store'a dönüşebilirlerse hazır kullanıcıları olmuş olacak normalde geçen yıl bitecekti bedava oyunlar .Fakat istedikleri güncelleştirmeleri yapamadılar bu senede oyun vermeye devam ettiler ki potansiyel müşterileri kaçmasın doğru düzgün store olduğunda.

Umurlarında falan değilsiniz yazmışsın kardeş zaten dünya böyle hangi satıcı müşteriyi umursar kendine çıkar sağlamasa sana bir kibrit çöpü satar mı ? Sanıyorsun bedava oyunlarda pazarlama taktiği şuan da bunu tartışıyor olmamız bile ne kadar iyi pazarlama olduğunun kanıtı zaten.

4-5 milyonda zaten Epic için çerez parası sadece Fortnite'ın piyasa değeri 15 milyar civarı zaten .
Ben her firma umursar demedim, insanlar çıkıp Epic Games oyuncuları düşünüyor algısıyla başta Steam olmak üzere orayı burayı çamurluyor, karalıyor. Ne kadar doğru? CEO'su Tim bile attığı twittlerden belli oluyor sektöre ne kadar hakim.

Peki tamam, onu da geçtim, son zamanlarda firmalar yeni oyun çıkarınca neden ilk sene sadece Epic Games'te satılıyor? Ne oldu Steam'e, G2A'ya, GOG'a? Buralarda Epic Games'ten katlarca daha fazla satılanacağını bilmesine rağmen neden sadece Epic Games? Söyleyeyim, Epic Games para yağdırıyor, anlaşma yapılıyor. Soruyorum sana, bu diğer şirketlerin önünü kesme girişimi değil midir? Tekellik girişimi değil midir? Neden adam gibi kapışmıyor da milletin önünü kesiyor? Üstüne bedava oyunlar, üstüne indirimler sonra "Ah ne kadar oyuncu dostu!" oluyor. Resmen oyuncu çalarak rekabet ediyor firma, tekellik girişimi değil mi bu?

Bir de yeni oyunları pazarlarınca konunca, seneler önceki, çok bilinmeyen, serinin ilk oyunlarının satış fiyatlarıyla kıyaslanıyor. Tam sayı da verilmiyor he, bilmem kaç kat daha fazla sattı yazılıyor. Sayı ver kardeşim de rezaleti görelim. Mesela verdikleri Metro haberi. İlk oyun tabi daha az satacak, grafikler eski, herkes bilmiyordu zamanında, şimdi de oynayan olmaz vs. bilmeyenler de "Oha bak ne kadar satmış!" diye orada burada övünüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı