GTA 5 Objelerin Geç Yüklenme Sorunu

HolyDead

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba...

Benim bilgisayarım:
Acer Aspire E 15
E5-571G-556W
Intel Core İ5-4210U 1.7 GHz Turbo Boost ile 2.7 GHz
Nvidia Geforce 840m with 2 GB Dedicated VRAM
8GB DDR3 L Memory
1000GB HDD

Öncelikle sorunu anlatayım. Oyunlarda mesela GTA 5, H1Z1, The Forest, CS GO, Battlefield 3/4 olmak üzere hareket ederken etraftaki binalar, ağaçlar, direkler aklınıza gelebilcek her türlü obje geç yükleniyor. Mesela GTA 5'de arabayla giderken yol gözükmüyor sanki havada uçuyormuşum gibi oluyor veya ağaçların ya da başka objelerin gölgeleri birden oluşuyor, fakat olduğum yerde 5-10 saniye bekleyince yollar veya etraftaki objeler yükleniyor bu sorun bende sonradan olmaya başladı. Oyunların içinden veya Nvidia Denetim Masası'ndan her türlü ayarları denedim hatta oyunların içindeki Render Distance gibi özellikleri açtım kapadım sistem yetersizliğinden midir diye ayarları en düşüğe geçirdim fakat sorun bir türlü düzelmedi.

Bilgisayarımın her şeyi güncel.
Nvidia'nın en son çıkardığı driver'ı yükledim ekran kartımı güncelledim fakat sorun hala devam ediyor. Yardımcı olabilecek varsa gerçekten çok teşekkür ederim. Çünkü ben oyunlarda grafiklere veya performansa çok fazla önem veren bir insanım ve bu problem oyun oynarken beni oyundan soğutuyor veya oynasam da hiç zevk vermiyor... Şunu da söyleyeyim oyunlarımın hepsi orijinal.

2b0747250efef8c2dec388ad6239f70b.jpg

Son düzenleme:
Benim bir arkadaşımda story'de olmuyordu onlinede oluyordu sadece onunki pingdendi sanırım. Oyunlar HDD'ye kurulu. HDD'de bir problem olabilir mi?

Bilgisayarınızı ne kadar süredir temizlemiyorsunuz? Fanlarda biriken tozlardan dolayı ekran kartı ısınıyor olabilir.

Virüs olabilir. Bilgisayarınızı virüs programıyla genel taramaya sokun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı