GTA 5 Online Kilitleniyor

BigSmoke

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar dostlar. GTA 5'e bugün itibarıyla gelen Cayo Perico DLC'si sonrası heisti başlatıyorum, yeni haritaya geçiş yapıyorum ve ara sahnelerin geçmesiyle beraber oyun kilitleniyor. Herhangi bir hata, uyarı almaksızın PC donuyor. Hiçbir şey yapamadığım için yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Birkaç defa denedim ve her seferinde aynı civarda donuyor. Ne yapmam, size hangi bilgileri vermem gerek?
Tekrar tekrar denedim. Hiçbir oyunda veya GTA'nın bu kısım hariç hiçbir kısmında sorun olmuyorken, o adaya iniş yapar yapmaz oyun kilitleniyor. Şansım varsa masaüstüm geliyor yoksa yeniden başlatmam gerekiyor.

Sıcaklıkları anlık olarak takip ettim anormal hiçbir durum yok. HDD 30, CPU 53-55, GPU ise 65-70 civarlarında.

Oyun Epic Games üzerinden çalışıyor, orijinal.

Dosyaları defalarca doğrulamayı denedim işe yaramadı. Açıkçası ne olduğunu anlamadığım için çözüm de arayamıyorum. Son çare olarak silip yüklemeyi deneyeceğim fakat 95GB olduğu için gözüm yemiyor da pek. Yardımlarınızı bekliyorum.
Güç bela masaüstüne en azından bir hata koduyla çıkabildim. Yine aynı şekilde adaya iner inmez oyun kilitlendi. CTRL+ALT+DELETE gibi kombinasyonlarla bir şekilde yeniden başlatmama gerek kalmadan masaüstüne çıkabildim.
2020.12.15-22.51.png

Silip tekrardan yükledim ve bu da işe yaramadı malesef. Gerçekten konuyla alakalı bir bilgisi olan yok mudur :(. Donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü GTA 5 dahil herhangi bir oyunu saatlerce oynamama rağmen bir sorun olmayıp bu adaya gelir gelmez kilitleniyor.

Son düzenleme:
Dediğiniz gibi yaptım fakat durum yine aynı. Önce kilitlendi, arkaplanda discord dahil her şey dondu. Ardından siyah ekran geldi, 10 saniye sonra hiçbir hata vermeden masaüstüm geldi ve oyun kapanmıştı.

Dediğiniz gibi yaptım fakat durum yine aynı. Önce kilitlendi, arkaplanda discord dahil her şey dondu. Ardından siyah ekran geldi, 10 saniye sonra hiçbir hata vermeden masaüstüm geldi ve oyun kapanmıştı.
O zaman ekran kartında bir sorun var.. eğer overclock yaptıysan geri çek,undervoltaging de yapabilir bunu,ekran kartının çok ısınma ihtimali var mı? başka oyunlarda bu sorun var mı? eğer fazla ısınmıyorsa da voltaj değerlerini arttırmayı dene biraz eskiyse kartın stabiliteyi arttırabilir

Ekran kartım 70 dereceyi geçmiyor. Hangi oyunu kaç saat oynarsam oynayayım 70 dereceyi geçmiyor ve sorun yaşamıyorum.

AMD'nin 20.1.3 sürücüsünü kullanıyordum 2020 Ocak ayından beri, bugün 20.11.2 sürücüsüne geçtim fakat durum yine aynı.

Oyunu silip yükledim, Social Club'u silip yükledim, C++ ve Directx güncellemelerini tamamladım fakat hiçbir değişiklik yok. GTA 5'i de sorunsuz bir şekilde oynayabiliyorum fakat yeni adaya gider gitmez oyun ve bilgisayar kilitleniyor.

Ekran kartında herhangi bir overclock veya undervolt işlemi yok. Hiçbir bileşenimde ısınma sorunu da yok.

Ekran kartım RX570, işlemcim R5 2600 ve 16GB RAM'e sahibim.

Yabancı bir forumda da aynı sorunu yaşayanlar olmuş:

Dostlar sorunun çözümü bu attığım forumdaki arkadaşın yorumuyla bulunmuş oldu. Gölge ayarını AMD CHS yaparsanız adaya iner inmez oyununuz kilitleniyor, donuyor ve masaüstüne geri atıyor. Bu sebepten dolayı gölge ayarını AMD CHS hariç soft, softer, softest ve sharp olarak istediğinizi yapabilirsiniz ve sorun çözülür.

Moderatör arkadaşlarım konuyu kapatıp çözümü işaretlerseniz sevinirim. Aynı şekilde denediğim çözüm yollarını da belirtirseniz bir başkası onları denemekle uğraşmaz.

@Lintos

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı