Çözüldü GTA 5 Online sunucuda tek kişi kalma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

fatihgn7

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar GTA Online oynuyorum. Online oynarken herhangi bir sunucuda iken birden herkes left yazıyor ve tek kalıyorum. Onun dışında herhangi bir jobs görevine girdiğimde 4 kişi iken birden herkes kayboluyor, tek başıma görevi yapıp puanı RP'yi alıyorum. Oyun Online ama Max 2-3 dakika diğer kişilerle aynı sunucuda olabiliyorum. İnternet bağlantım iyi ping vs yok, telefonumun internetini bağladım sonuç yine değişmedi.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (18).png
    Ekran Görüntüsü (18).png
    485,4 KB · Görüntüleme: 167
Arkadaşlar GTA Online oynuyorum. Online oynarken herhangi bir sunucuda iken birden herkes left yazıyor ve tek kalıyorum. Onun dışında herhangi bir jobs görevine girdiğimde 4 kişi iken birden herkes kayboluyor, tek başıma görevi yapıp puanı RP'yi alıyorum. Oyun Online ama Max 2-3 dakika diğer kişilerle aynı sunucuda olabiliyorum.
Oyunun online sistemi çok bozuk. İnternetiniz iyi olsa bile sık sık sizi serverden atıyor. Bende de oluyor fakat çok sık değil yani. İnternetinizi eş zamanlı olarak kullanan herhangi bir cihaz varsa ondan kaynaklı olabilir.

Nat type strict sorunu yaşıyorsunuz yüksek ihtimal. Oyundayken home tuşuna basın, sağ üstteki ayarlar ikonundan Network info. kısmına girin ve Nat Type karşısında strict yazıyorsa şu yolları izleyin.

Modem arayüzünden şu portları açın:
TCP Ports: 80, 443
UDP Ports: 6672, 61455, 61456, 61457, 61458

Ardından aktif halde olup olmadığı Port Forward isimli programla kontrol ettirin. Daha sonrasında şu yolu izleyin:

Arama>Gelişmiş Güvenlik Özellikli Windows Defender Güvenlik Duvarı>Gelen Kurallar>GTA V
Birden fazla olabilir ne kadar GTA V kuralı varsa sağ tıklayıp özelliklere girin. Ardından gelişmiş seçeneğine gelin. En altta kenar çapraz geçişi var. Sınır geçişini engelle yazıyorsa tüm GTA V kurallarına sınır geçişine izin ver olarak işaretleyin. Uygulayın ve çıkın. Ardından PC'ye reset atmadan deneyin, olmazsa reset atıp tekrar deneyin. Bu problemi bende bizzat yaşadım ve çok can sıkıcı bir durum. Umarım yardımcı olurum ben bu anlattığım yollarla çözdüm.

Uzun zamandır bu sorunla bende dahil birçok kişi karşılaşıyor fakat şu zamanlar epic games yüzünden dahada arttı sunucuların kalitesizliği yüzünden.

Oyunun online sistemi çok bozuk. İnternetiniz iyi olsa bile sık sık sizi serverden atıyor. Bende de oluyor fakat çok sık değil yani. İnternetinizi eş zamanlı olarak kullanan herhangi bir cihaz varsa ondan kaynaklı olabilir.
İnternetten kaynaklı olcağını sanmıyorum. Kendi internetimi bağladım telefonumun sonuç gene aynı. Online kısmı biraz sıkıntılı bencede bugün arkadaşımla oynamak için aynı sunucuya giremedik.
Nat type strict sorunu yaşıyorsunuz yüksek ihtimal. Oyundayken home tuşuna basın, sağ üstteki ayarlar ikonundan Network info. kısmına girin ve Nat Type karşısında strict yazıyorsa şu yolları izleyin.
Deniyorum hemen.
Tek olmanız bazen daha iyi olabiliyor. Nasıl olsa çok Troll'leyen var. Hazır boşken Achievement almak için şehirdeki bütün dükkanları soyun :).
Aslında doğru ama tek de sıkıyor. :D Trolleri bile arıyor insan boş sokaklarda.

Arkadaşlar GTA Online oynuyorum. Online oynarken herhangi bir sunucuda iken birden herkes left yazıyor ve tek kalıyorum. Onun dışında herhangi bir jobs görevine girdiğimde 4 kişi iken birden herkes kayboluyor, tek başıma görevi yapıp puanı RP'yi alıyorum. Oyun Online ama Max 2-3 dakika diğer kişilerle aynı sunucuda olabiliyorum. İnternet bağlantım iyi ping vs yok, telefonumun internetini bağladım sonuç yine değişmedi.
Aslında bu iyi birşey.

Nat type karşısında detection failed. UDP may be blocked. yazıyor sorun bunla alakalı sanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı