GTA 5 Online'a ev internetinden girememek

Mactavish47

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir ev interneti aldık ama o internetten GTA onlinea girilmiyor. Telefon internetimle giriliyor. Komşunun internetiyle giriliyor ama kendi yeni internetimizden giremiyorum. İP ban gibi bir şey mi var? Varsa da daha hiç GTA Online girmedim bile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Girilmiyor derken, tam olarak hangi hatayı alıyorsunuz da giremiyorsunuz?

Aldığınız hata bu mu?

1662163990493.png

• Oyun dosyalarını doğrulayın.
  • Bilgisayarı ve modemi yeniden başlatın.

Bunlar çözmezse:

• Güvenli internet kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız kapatıp deneyin.
  • Hangi DNS'i kullanıyorsunuz? Otomatik DNS kullanıyorsanız onun yerine 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 girdikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp oyuna girmeyi dener misiniz?
  • https://socialclub.rockstargames.com/ bu siteye girebiliyor musunuz?

Son düzenleme:
Merhaba, yeni bir ev interneti aldık ama o internetten GTA onlinea girilmiyor. Telefon internetimle giriliyor. Komşunun internetiyle giriliyor ama kendi yeni internetimizden giremiyorum. İp ban gibi bir şey mi var? Varsa da daha hiç GTA Online girmedim bile.

Eğer aileniz kötü içerik koruması almışsa böyle sorunlar olabiliryor ama yine de aldığınız hatanın bir kodu ya da görüntüsü varsa atın forumdakiler size daha yardımcı olurlar.

Merhaba, yeni bir ev interneti aldık ama o internetten GTA onlinea girilmiyor. Telefon internetimle giriliyor. Komşunun internetiyle giriliyor ama kendi yeni internetimizden giremiyorum. İp ban gibi bir şey mi var? Varsa da daha hiç GTA Online girmedim bile.

Aynı sorunu bende yaşadım birkaç sene önce. Çözüm bulamadım. 3 ay sonra kendi kendine düzelmişti.

Eğer aileniz kötü içerik koruması almışsa böyle sorunlar olabiliryor ama yine de aldığınız hatanın bir kodu ya da görüntüsü varsa atın forumdakiler size daha yardımcı olurlar.
Böyle bir şey olacağını düşünüyorum ya. Türktelekomu aradık hemen geri döndüler ailem fiyati konuşup paketi seçti yarın hemen kullanmaya başladık

Otomatik olarak güvenli internet ayarı açık gelmiş olabilir.

Dediğim gibi, ilk başta bilgisayar ve modemin yeniden başlatılması gerekiyor, oyun dosyalarının bütünlüğünü de doğrulayabilirsiniz emin olmak adına.

Sonrasında bilgisayarınızın DNS ayarlarını değiştirin, örnek olarak 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yani Google Public DNS yapabilirsiniz, Rockstar'ın önerdiği çözüm yöntemi de budur. DNS ayarlarınızı değiştirdikten sonra mutlaka bilgisayarı yeniden başlatın yoksa aktif olmaz. Bizim servis sağlayıcıların otomatik DNS'leri bu oyunlar için sıkıntı çıkarabiliyor, uygun değiller.

Gelelim bunlar çözüm vermezse ne olacağına. Yüksek ihtimalle güvenli internet ayarı açıktır.

Youtube'a "türk telekom güvenli internet kapatma" yazarsanız videolar çıkıyor. İster Türk Telekom'un kendi sitesinden, ister SMS ile kapatma işlemlerini yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı