GTA 5 Online'da nesneler tırtıklı gözüküyor

İşletim sistemi
Windows 10

cagan52_25

Centipat
Daha fazla  
GTA 5 Online'da nesneler hep tırtıklı gözüküyor ayarlar Full olduğu halde. Sadece MSAA açık değil açınca da kasmaya başlıyor ne yapacağımı anlamadım. Ekran kartım RTX 2060.16 GB RAM var. Sadece GTA'da oluyor bu sorun. Aşağıda birkaç görüntüsü var.

Ekran Görüntüsü (14)_LI.jpg

Ekran Görüntüsü (13)_LI.jpg

Ekran Görüntüsü (15)_LI.jpg

Son düzenleme:
Ekle de GTA'yı nereye yüklediysen o klasöre gir ve oyunun exesini seç bu kadar basit.

Ekran Görüntüsü (20).png

Ekran Görüntüsü (19).png

Ekran Görüntüsü (18).png

Oyun gözükmüyor.
Hocam bende de gözükmüyordu. Oyun ekle derseniz GTA'yı rahatlıkla bulabilirsiniz. (Anlattığım adımlarda program ekle kısmından ekleye basıp bulabilirsiniz)
Ayrıca bende de işe yaradı. Hiç FPS kaybetmeden pürüzsüz oynanıyor.

Eyvallah buldum sağ ol
Ekle de GTA'yı nereye yüklediysen o klasöre gir ve oyunun exesini seç bu kadar basit.

Tamam buldum ayarı
Hocam ben FPS düşürmeden tırtıkları kaldırmanın yolunu biliyorum.
1) NVIDIA Denetim Masası'na Girin
2) 3D ayarlarının yönetilmesi kısmından program ayarlarına girin
3) gta5.exe'yi bulun
4) Kenar Yumuşatma - Ayarlar: Kısmını 4X yapın
5) Kenar Yumuşatma - FXAA: Kısmını Açık yapın
6) Kenar yumuşatma - Mod: Kısmını
"Uygulama ayarını geliştir" yapın
7) Alt kısımda uygulaya basın.

Sorununuz çözülecektir.
@cagan52_25

Yalnız kenar yumuşatma ayarlar kısmı açılmıyor onun çözmünü biliyor musun?
Hocam ben FPS düşürmeden tırtıkları kaldırmanın yolunu biliyorum.
1) NVIDIA Denetim Masası'na Girin
2) 3D ayarlarının yönetilmesi kısmından program ayarlarına girin
3) gta5.exe'yi bulun
4) Kenar Yumuşatma - Ayarlar: Kısmını 4X yapın
5) Kenar Yumuşatma - FXAA: Kısmını Açık yapın
6) Kenar yumuşatma - Mod: Kısmını
"Uygulama ayarını geliştir" yapın
7) Alt kısımda uygulaya basın.

Sorununuz çözülecektir.
@cagan52_25

Değişen bir şey yok hala aynı sende ağaçların yanına gidince kasıyor mu?

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1020971

Eki Görüntüle 1020972

Eki Görüntüle 1020973

Oyun gözükmüyor.

Eyvallah buldum sağ ol

Tamam buldum ayarı

Yalnız kenar yumuşatma ayarlar kısmı açılmıyor onun çözmünü biliyor musun?

Değişen bir şey yok hala aynı sende ağaçların yanına gidince kasıyor mu?
Ağaçların yanına gidince kasma gibi bir durum söz konusu değil
Kenar yumuşatma ayarlar kısmıyla sorun yok.
Saçlardaki tüm pürüzleri ve tırtıkları bu ayarla kaldırmıştım.
Eğer isterseniz MSAA 4X ve NVidia TXAA ayarlarını açın.
MSAA yakındaki objeleri düzler, NVidia TXAA ise Uzaktaki objelerin tırtıklarını yokeder.

Son düzenleme:
Ağaçların yanına gidince kasma gibi bir durum söz konusu değil
Kenar yumuşatma ayarlar kısmıyla sorun yok.
Saçlardaki tüm pürüzleri ve tırtıkları bu ayarla kaldırmıştım.
Eğer isterseniz MSAA 4X ve NVIDIA TXAA ayarlarını açın.
MSAA yakındaki objeleri düzler, NVIDIA TXAA ise Uzaktaki objelerin tırtıklarını yokeder.

Hepsini yaptımm ama nafile bu sefer de uzaktaki nesneler bulanık gözüküyor ve ağaçlara gittiğindede kasıyor

Hepsini yaptımm ama nafile bu sefer de uzaktaki nesneler bulanık gözüküyor ve ağaçlara gittiğindede kasıyor
Hocam Rtx 2060'a sahibim demişsiniz. Ben mx130 ile 1080p Very High (Gölgeler High ve softer) Ayarlarda 40 FPS alıyorum. Sizin mantıken çok daha fazla FPS almanız gerekiyor. Ağaçların yanında kasma gibi bir sorun da mevcut değil.

Hocam RTX 2060'a sahibim demişsiniz. Ben MX130 ile 1080p Very High (Gölgeler High ve softer) Ayarlarda 40 FPS alıyorum. Sizin mantıken çok daha fazla FPS almanız gerekiyor. Ağaçların yanında kasma gibi bir sorun da mevcut değil.

Bende anlamadım yani video da çekemediğim için gösteremiyorum oyun optimazyonundan ya da motorundan oluyor diyeceğim ama başkalarındada bu sorunu gördüm aynı ekran kartı vardı.
Hocam RTX 2060'a sahibim demişsiniz. Ben MX130 ile 1080p Very High (Gölgeler High ve softer) Ayarlarda 40 FPS alıyorum. Sizin mantıken çok daha fazla FPS almanız gerekiyor. Ağaçların yanında kasma gibi bir sorun da mevcut değil.

Oyun içinde MSAA ayarını açimmi yoksa sadece NVIDIA denetim masasından mı açayım.

Son düzenleme:
Bende anlamadım yani video da çekemediğim için gösteremiyorum oyun optimazyonundan ya da motorundan oluyor diyeceğim ama başkalarındada bu sorunu gördüm aynı ekran kartı vardı.

Oyun içinde MSAA ayarını açimmi yoksa sadece NVIDIA denetim masasından mı açayım.
Hocam sanırım FPS düşüklüğünun sebebi Grass Quality'nin Very High/Ultra olması. O ayar dengesiz biçimde FPS düşürebiliyor. O ayarı High'a veyahut normale alın ve MSAA/TXAA açın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sanırım FPS düşüklüğünun sebebi Grass Quality'nin Very High/Ultra olması. O ayar dengesiz biçimde FPS düşürebiliyor. O ayarı High'a veyahut normale alın ve MSAA/TXAA açın.

Dediğini yaptım ama yine FPS de düşüş var yani MSAA açık değilkenki halinden 10 20 FPS daha düşük yine oynamalar oluyor

Ama bu sefer önceki söylediğin çözümü uygulamadan bunu yaptım NVIDIA Denetim Masası ayarı yapmadım denediğimde olmadığı için tekrar ikisini de yapimmi

Bir sorum olacak ekran kartıma göre MSAA 8X de oynayamamam normal mi?

Son düzenleme:
Dediğini yaptım ama yine FPS de düşüş var yani MSAA açık değilkenki halinden 10 20 FPS daha düşük yine oynamalar oluyor

Ama bu sefer önceki söylediğin çözümü uygulamadan bunu yaptım NVIDIA Denetim Masası ayarı yapmadım denediğimde olmadığı için tekrar ikisini de yapimmi

Bir sorum olacak ekran kartıma göre MSAA 8X de oynayamamam normal mi?
Benchmark yapıp değerleri atar mısın demiştim. Normal değil bu arada.

Geri
Yukarı