GTA 5 Online'da nesneler tırtıklı gözüküyor

İşletim sistemi
Windows 10

cagan52_25

Centipat
Daha fazla  
GTA 5 Online'da nesneler hep tırtıklı gözüküyor ayarlar Full olduğu halde. Sadece MSAA açık değil açınca da kasmaya başlıyor ne yapacağımı anlamadım. Ekran kartım RTX 2060.16 GB RAM var. Sadece GTA'da oluyor bu sorun. Aşağıda birkaç görüntüsü var.

Ekran Görüntüsü (14)_LI.jpg

Ekran Görüntüsü (13)_LI.jpg

Ekran Görüntüsü (15)_LI.jpg

Son düzenleme:
Benchmark yapıp değerleri atar mısın demiştim. Normal değil bu arada.

Nasıl yapılıyor tam bilmiyorum

Benchmark yapıp değerleri atar mısın demiştim. Normal değil bu arada.

Arkadaşın dediği tüm ayarları yaptım yine sadece ağaçların yanına gidince kasıyor onun haricinde oyun akıyor çimen kalitesini normale almama rağmen kasıyor ağaçların yanına gidince 4X MSAA da. Tırtıklar gitti ama sadece GTA oluyor bu sorun

Son düzenleme:
Nasıl yapılıyor tam bilmiyorum

Arkadaşın dediği tüm ayarları yaptım yine sadece ağaçların yanına gidince kasıyor onun haricinde oyun akıyor çimen kalitesini normale almama rağmen kasıyor ağaçların yanına gidince 4X MSAA da. Tırtıklar gitti ama sadece GTA oluyor bu sorun
Oyun içi ayarlarınızın fotosunu çekip atar mısınız. (Graphics be Advanced Graphics)
Ayrıca Benchmark yapmak için ayarlardan Graphics kısmında tab tuşuna basın.

Oyun içi ayarlarınızın fotosunu çekip atar mısınız? (Graphics be Advanced Graphics)
Ayrıca Benchmark yapmak için ayarlardan Graphics kısmında Tab tuşuna basın.

Dediğim gibi sadece ağaçların yanına gidince kasıyor onun dışında akıyor değerler normal mi sizce?

Ekran Görüntüsü (21).png

Ekran Görüntüsü (22).png

Ekran Görüntüsü (23).png

Ekran Görüntüsü (24).png

Ekran Görüntüsü (25).png

Ekran Görüntüsü (26).png

Ekran Görüntüsü (32).png

Ekran Görüntüsü (31).png

Ekran Görüntüsü (29).png

Ekran Görüntüsü (28).png

Ekran Görüntüsü (35).png

Ekran Görüntüsü (34).png

Oyun içi ayarlarınızın fotosunu çekip atar mısınız? (Graphics be Advanced Graphics)
Ayrıca Benchmark yapmak için ayarlardan Graphics kısmında Tab tuşuna basın.

YouTube'da izliyorum aynı ekran kartına sahip olduğum insanlar MSAA 8X de benden daha fazla FPS alıyor bunun nedeni ne olabilir?

Son düzenleme:
Nvidia PCSS yerine, Softer
Advanced Graphics'teki üç ayarı da açık;
Ve mümkünse Extended Distance Scaling'ı kısın. (Advanced Graphics)
But ayarlamaları yaptıktan sonra tekrar deneyin.

NVIDIA PCSS yerine, Softer

Bu ayarlarda kasması normal mi?
NVIDIA PCSS yerine, Softer

Yine aynı değişen bir şey olmadı

En çok FPS götüren ayarlar bunlar. Eğer hala FPS sorununuz devam ederse, daha farklı bir sorun olabilir.

Ya şeyden olabilir mi MSAA FXAA açmamız yük bindiriyor mu 8X de oyanayamamam normal mi ekran kartına göre çünkü YouTube'da hep görüyorum 8X MSAA benden daha fazla FPS ve daha güzel görüntü alıyorlar

Ya şeyden olabilir mi MSAA FXAA açmamız yük bindiriyor mu 8X de oyanayamamam normal mi ekran kartına göre çünkü YouTube'da hep görüyorum 8X MSAA benden daha fazla FPS ve daha güzel görüntü alıyorlar
FXAA yük bindiren bir ayar değil, ikisini beraber açmanızda sakınca da yoktur. Sadece dediğim ayarları kisarsaniz 8x MSAA açabilecek duruma gelirsiniz.

Geri
Yukarı