GTA 5 Performans Değerleri

Gamer 61

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi gta 5 resmi olarak piyasaya sürüldü. Ben uygun fiyatlı oyun bilgisayarı rehberinden yararlanarak bir pc toplamak istiyorum. Acaba deneyen arkadaşlar kaç fps aldıklarını ve hangi ayarda oynadıklarını yazabilirler mi? Şimdiden teşekkürler.

Yanılmıyor isem, yaklaşık 1500 TL'lik bir PC ile GTA 5'i düşük ayarlarda ve yaklaşık 30-35 FPS'de çok rahat oynatır diye düşünüyorum.

Mesela GTX Titan ile en yüksek ayar yaptığımda 30-40 FPS alıyor ancak düşük ayar yaptığımda 150 ila 200 FPS alıyor. Tabi çok düşük ayarlarda kaplamalar, bitkiler vb. berbat bir hal alıyor.

Ayarları kırarsanız akıcı oynarsınız. Oyunlarda FPS değerlerine değil akıcılığa bakmak daha mantıklı her zaman en azından bana göre öyle.

1800 TL'ye o sistemi toplama. Bu sistem daha iyi gider;

Adsız.png

@Aydın K, bence FPS 'a da önem verilmeli.
FPS çok düştüğü zaman kasılmalar meydana gelip akıcılık gitmiş oluyor.
Sistemin aldığı, orta şeker diyebikeceğimiz FPS' lerde akıcılık zaten mümkün oluyır.

@Aydın K, bence FPS 'a da önem verilmeli.
FPS çok düştüğü zaman kasılmalar meydana gelip akıcılık gitmiş oluyor.
Sistemin aldığı, orta şeker diyebikeceğimiz FPS' lerde akıcılık zaten mümkün oluyır.
Abi benim oyunların ortalama FPS değeri hep 45-50 ve hepsi en düşükte. Gene kasılmalar oluyor ama :(

Abi benim oyunların ortalama FPS değeri hep 45-50 ve hepsi en düşükte. Gene kasılmalar oluyor ama :(
Peki sıcaklıklar ne durumda? Kasmaların sebeplerinden biri sıcaklıklardır. Ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarını oyun esnasında kontrol edin.
Bazen sıcaklıklar normal gibi gözükse de bazen doğru sonuçlar olmayabiliyor. Bunu çözmek için PC'yi güzel bir bakıma sokmalı, CPU, GPU macunları yenilenmeli.:)

Peki sıcaklıklar ne durumda? Kasmaların sebeplerinden biri sıcaklıklardır. Ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarını oyun esnasında kontrol edin.
Bazen sıcaklıklar normal gibi gözükse de bazen doğru sonuçlar olmayabiliyor. Bunu çözmek için PC'yi güzel bir bakıma sokmalı, CPU, GPU macunları yenilenmeli.:)
Laptop ile oynuyorum. Sıcaklıklar genelde 50-65 arası oluyor oyundayken. En yüksek değer olarak 65'i gördüm CPU sıcaklığında. Soğutucu almaya niyetim var da bütçem kısıtlı olduğu için alamıyorum. :(

Yanılmıyor isem, yaklaşık 1500 TL'lik bir PC ile GTA 5'i düşük ayarlarda ve yaklaşık 30-35 FPS'de çok rahat oynatır diye düşünüyorum.

Mesela GTX Titan ile en yüksek ayar yaptığımda 30-40 FPS alıyor ancak düşük ayar yaptığımda 150 ila 200 FPS alıyor. Tabi çok düşük ayarlarda kaplamalar, bitkiler vb. berbat bir hal alıyor.
MSAA 8x acikmi ? acik ise sözüm yok ama eger 4x de felan ise ayni FPS yi aliyoruz Advanced Graphics Ultra da mi peki ? Ekran kartim: GTX 770 MSAA 8x actim FPS 20-30 FPS arasi gidip geliyor :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı