Çözüldü GTA 5 R5 3400G kullanımı düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Emir Yüksel

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kadıköy
Daha fazla  
Selamlar, GTA 5 oynarken CPU kullanımı %19-24 arası geziniyor. GPU kullanımı %99-97 arası değişiyor. Normalde 60 üzeri almam gerekirken oyun için aldığım FPS 40 civarı bazen daha da düşüyor bazen 50 civarına da çıkıyor. Ayarlar yüksekte, V-Sync'i açık ve kapalı olarak denedim fark yok. Ayarları düşüğe alınca da darboğaz oluyor.
İnternetteki testlerde hiçbir sorun gözükmüyor. Kullandığım SSD'nin etki edeceğini sanmıyorum.
Bu arada CPU ve GPU kullanımına NVIDIA GeForce Experience yardımıyla baktım oyun içinde Alt+R kombinasyonunu kullanarak.

• AMD Ryzen 5 3400G.
  • MSI NVIDIA GeForce GTX 1660 Super.
  • ASUS Prime B450M-A.
  • G.Skill flare X 16 GB (8x2) RAM.
  • SanDisk SSD Plus 480 GB SSD. (Oyun bu diskte kurulu)
  • Samsung 870 EVO 500 GB SSD.

Son düzenleme:
Selamlar, GTA 5 oynarken CPU kullanımı %19-24 arası geziniyor. GPU kullanımı %99-97 arası değişiyor. Normalde 60 üzeri almam gerekirken oyun için aldığım FPS 40 civarı bazen daha da düşüyor bazen 50 civarına da çıkıyor. Ayarlar en yüksekte, V-Sync'i açık ve kapalı olarak denedim fark yok. Ayarları düşüğe alınca da darboğaz oluyor.
İnternetteki testlerde hiçbir sorun gözükmüyor. Kullandığım SSD'nin etki edeceğini sanmıyorum.
Bu arada CPU ve GPU kullanımına NVIDIA GeForce Experience yardımıyla baktım oyun içinde alt+r kombinasyonunu kullanarak.

• AMD Ryzen 5 3400G.
  • MSI NVIDIA GeForce GTX 1660 Super.
  • ASUS Prime B450M-A.
  • G.Skill flare X 16 GB (8x2) RAM.
  • SanDisk SSD Plus 480 GB SSD. (oyun bu diskte kurulu)
  • Samsung 870 EVO 500 GB SSD.

Hocam aldığınız FPS olsun kullanım değerleri olsun gayet normal.

1660 Super ekran kartı var hocam görmediniz mi? RDR2 de problem yok mesela.
Yüksek ayarlar ULTRA değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video sorunu çözdü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı