GTA 5 uzak mesafede bulanık görüntü

İşletim sistemi
Windows 10

yigitkun

Hectopat
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi bulanıklaşma sorunum var. Forumlarda, YouTube'da çok videosunu gördüm ama bir türlü çözümü bana yaramadı.

gta5sorun.png

Bu problem oyunu ilk yüklediğim zamanlar yoktu, şimdi neden oldu hiçbir fikrim yok.
Bazı denediğim ayarlar:
-NVIDIA FXAA açık
-NVIDIA kenar yumuşatma mod uygulama kontrolünde.
-NVIDIA eşyönsüz süzme uygulama kontrolünde.
-Post FX kapalı.
-In-Game depth of field effects kapalı.
-Anisotropic filtering 16X.

GTA V'i Anisotropic filtering X16 ayarını yaptıktan sonra kapatıp NVIDIA Kontrol Paneli üzerinden şu ayarı yapman lazım;
Sol taraftan 3D settings kısmından Manage 3D settings ayarlarına girmen lazım. Ardından Program ayarları kısmından gtav.exe yi seçmen lazım. Eğer o kısımda yoksa "Add" kısmından oyunun kurulu olduğu yerden ekleyebilirsin. Seçtikten sonra alt kısımda "Anisotropic filtering" ayarı var, o ayarı "Application-controlled" yapmalısın.

AMD Ekran kartın olsaydı eğer daha kolay çözerdik ama NVIDIA için biraz araştırma yapmam gerekti. Denetikten sonra sonuçları yazar mısın?
Nvidia denetim masasındaki tam olarak hangi ayar bulamadım hocam. Anisotropic filtering diye bir ayar yok bende

Arkadaşlar konu ile alakasız ama ben de çözüm bulamadığım için buraya sormak istiyorum. GTA 5 oynarken, çok hızlı hareket edince bazı nesnelerin arkasından siyah bir şey takip ediyor gölge gibi. Çok az arkalarından geliyor. Neden böyle oluyor anlamadım. Çok oynamasam da hoşuma gitmiyor. Tüm ayarlar maksimumda, Advanced'daki şey de 1.5x'de.

Arkadaşlar konu ile alakasız ama ben de çözüm bulamadığım için buraya sormak istiyorum. GTA 5 oynarken, çok hızlı hareket edince bazı nesnelerin arkasından siyah bir şey takip ediyor gölge gibi. Çok az arkalarından geliyor. Neden böyle oluyor anlamadım. Çok oynamasam da hoşuma gitmiyor. Tüm ayarlar maksimumda, Advanced'daki şey de 1.5x'de.
Advenced settingsteki her şeyi kapayıp öyle deneyin bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı