GTA 5 V-Sync kapatınca kasıyor

Spayki

Hectopat
Yer
Heaven and Hell
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar GTA 5'de V-Sync kapatınca donmalar oluyor açıkken donma yaşanmıyor fakat daha fazla FPS almak istediğim için kapatmak istiyorum, ne yapabilirim?

Ekran kartım RTX 3060.
İşlemci AMD Ryzen 5 5600.

İyi günler arkadaşlar GTA 5'de V-Sync kapatınca donmalar oluyor açıkken donma yaşanmıyor fakat daha fazla FPS almak istediğim için kapatmak istiyorum, ne yapabilirim?

Ekran kartım RTX 3060.
İşlemci AMD Ryzen 5 5600.
FPS'in 150 üstüne çıkıyorsa anlık takılmalar normal. Oyun motorundan kaynaklanıyor.

Aşağıdaki konuyu okuyabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Drop oluyordur hocam zaten V-Sync monitörün gösterebileceği maximum FPS'e sabitliyor 160 FPS de alsanız 1000 FPS de alsanız monitörünüzün Hz (ekran yenileme) si kadar FPS görürsünüz

İnput Lag giriyordur. FPS sabitlemeye deneyin. Yırtılma oluyorsa G-Sync açıp deneyin.
Input Lag ile alakası yok bu problem tamamiyle oyun motorundan kaynaklanıyor. İstersen 3090Ti ve 12900KS kullan gene 150FPS üstünde kasma yaşayacaksın.

GTA 5 fanatiği olarak diyebilirim ki, V-sync nin önemini bu oyunda anlıyorsun. V-sync, dropların ve lagların önüne geçiyor bu oyunda. Zaten 60hz monitörün varsa neden yüksek fps istiyorsun diye sormak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı