GTA 5 ve diğer oyunlarda GPU %100 olunca FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

DBreef

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, GTA 5 indirmeden önce GPU kullanımı normal FPS 60 oluyor. GTA 5 indirdikten sonra GPU kullanımı tüm oyunlarda 100 oluyor ve FPS düşüyor. GTA 5 silindiğinde ise her şey normale dönüyor. Ben sorunu anlamadım bilen biri var mı?
CPU: i5 1035G1
GPU: NVIDIA GeForce MX330
RAM: 16 GB
Oyun: Grand Theft Auto 5 (orijinal)

GTA 5'i kurduğunuz diskte ne kadar boş alan kalıyor? Eğer az alan kalıyorsa okuma yazma hızları düşüp drop yaşatıyor olabilir.

Yaklaşık 40 50 GB boş alan kalıyor. Sorun oyun dosyalarında olabilir mi? 2 tane SSD de denedim. GTA 5 varken tüm oyunlarda yaşanıyor. GTA 5 yokken yaşanmıyor. Ayrıca GPU da doğru çalışıyor. Diğer oyunlarda GTA 5 yokken düzgüncene oyun oynatıyor. CPU desen onda zaten sorun olacağını sanmam düzgün çalışıyor.

Yaklaşık 40 50 GB boş alan kalıyor. Sorun oyun dosyalarında olabilir mi? 2 tane SSD de denedim. GTA 5 varken tüm oyunlarda yaşanıyor. GTA 5 yokken yaşanmıyor. Ayrıca GPU da doğru çalışıyor. Diğer oyunlarda GTA 5 yokken düzgüncene oyun oynatıyor. CPU desen onda zaten sorun olacağını sanmam düzgün çalışıyor.

Oyun dosyalarında bir problem olacağını sanmam çünkü eğer böyle bir sorun olsa birçok insan aynı problemi yaşardı. Dediğiniz kadar boş yer kalıyorsa disklerden yana da sorun olacağını sanmıyorum. Geriye de pek seçenek kalmıyor çünkü oyun diğer donanımlara sıkıntı yaratamaz. Başka bir fikrim yok üzgünüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı