GTA 5 yolların yok olma sorunu?

ARD

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Baya zamandır gta5le mücadele ediyorum. Baya parça değiştirdim bilgisayarda ama yine elde var sıfır oldu. Ve sizede sorayım dedim. Arkadaşlar normalde benim bilgisayarımda asus'un gt430 gddr3 1gb 128 bit kart takılıydı. 4gb ram ve core2 e6500 2.93 ghz bir işlemcim vardı. Ben bu gta5'i korsan olan repack sürümünü indirdim. Lowda açsın yeter mantığıyla oynamaya başladım. Ama daha ilk görevde mutsuz oldum. Nedeni arabayla hızlı gittiğim sırada yollar ve binalar birden yok oluyor ve geri gelmesi biraz uzun sürüyordu ve çok canımı sıktı bu durum. Sonra araştırdım adamın biri msaa'yı 4x yapınca bu sorun ortadan kalkıyor ve rahat oynuyorsn dedi yaptım oldu. Fakat ilereleyen zamanda yine hızlı sürünce yine oldu sonra biryerde yazdım yine adam ekran kartın kötü değiştir iyisini al dedi ve gittim powercolor hd7730 gddr5 128 bitlik bir kart aldım. Onda ayarların hepsini high'a aldım rahat 30-38 fps arası aldı sıkıntı yapmadı diyecektim yine aynı sorun başladı. Sonra adam ram düşük git al dedi gittim aldım ram'ı 8gb yaptım ne yazık ki yine aynı yine aynı sonucu verdi. Hdd dediler aldım wd blue daha ne yapayım al dediler aldık sorun yine aynı. Sizce neden bu sorun hala devam ediyor ? Oyun korsan diye diyen olucak ama korsan olmayanda aynı sıkıntıyı çeken var varsa bir bileniniz bir yardımcı olun bana. :lanet: :matrix::lanet:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben karşıdaki dükkandan bir dizüstü bilgisayar çaldım. Eve geldim. Açtım, normal çalışıyordu, sonra birden ekran karardı. Yeniden başlatınca düzeliyor ama yarım saat kadar kullandıktan sonra yine aynı sorun oluyor. Şimdi bilgisayar çalıntı diyeceksiniz ama, parasını ödeyip alanlar da eğer aynı sıkıntıyı yaşıyorlarsa bunu da bilmem lazım, bir bileniniz bana yardımcı olsun, eğer böyle bir sorun varsa niye parasını ödeyip alayım ki aleti değil mi?
Bilmem anlatabildim mi?

İnternette oyunun ucuz olduğu yerler var en az bi cebinden 100tl çıkartıver sana zararı olmaz aynı emeği gösterip insanların bedavaya kullandığını görsen sen de biraz üzülürsün ve aynı zamanda korsan kullanımından dolayı bir çok oyun Türkçe desteği ile gelmiyor. Türkiye'ye özel fiyatı da olmuyor.
Neyse şimdilik bir kaç çözüm önereyim;
•Oyunu Steam üzerinden alırsan daha stabil çalışıyor.
•Görev yöneticisi üzerinden öncelik verirsen yüksek falan yaparsan daha iyi çalışır fakat aynı zamanda sistemin de tek bir şeye odaklanmış olur ve fazlasıyla yorulur, her girdiğinde oyuna yapman gerek.
•Aynı sorun bende de vardı işlemciden dolayı oluyormuş öncelik artırıp biraz düzelttim fakat en sonuna canına tak edince işlemciyi oyunu vs. satın almak gerek..
•i3 işlemciden Ryzen 5 işlemcisine geçtim eğer sormak istersen.

Geri
Yukarı