GTA 5'te eğilmenin olmaması

"Eğilemediğim için tarihin en iyi oyunlarından biri hakkında sahip olduğu birçok güzel özelliği yok sayıp oyuna ateş püskürmeliyim."

Evet, çok basit bir hareket eksik ama bu oyunu yerin dibine sokmak için bir sebep değil.

CTRL'ye basarsan çömelmiyor. Sadece stealth (gizlilik) moduna geçiyor. Eğilme yok diye Q'ya basıp siper aldığım yerden dediğim ilerdeki siper alma yerine giderken CTRL'ye bastım zaten, tam eğilme olmadığı için polisler indirdi aşağı ;)
Sniper Elite gibi olsun yani. Tamamen yere yatsın. O zaman da tadı çıkmaz be, aksiyon oyunu dal gitsin.

Siper var zaten? Siperler arasında da hızlı geçiş yapılabiliyor.
Bak şöyle oldu haritanın en sol tarafında bir kafe var balkonlu içine girilmiyor zaten siper alanının (balkon çiti gibi bişey olur ya) yanında da sandalyeli masalar var bi masanın yanında Q ile siperliyken polislerden hasar almıyorken taa uzaktaki diğer taraftaki masaya siper almaya gitmek dediğim olay. Yani oraya giderken hızlı geçiş imkansız. Masalar olduğu için hızlı geçiş yapılcak hiçbir alan yok.

"Eğilemediğim için tarihin en iyi oyunlarından biri hakkında sahip olduğu birçok güzel özelliği yok sayıp oyuna ateş püskürmeliyim."

Evet, çok basit bir hareket eksik ama bu oyunu yerin dibine sokmak için bir sebep değil.
Şöyle açıklıyım sana 5000 parçalık bir doğa resimli yapbozun tam ortadaki bir parçası eksik olursa o yapbozu duvarına asar mısın? Asmazsın. Ben diyorum Gta 5'e 1000 parçalık yapboz. Çünkü bana göre San Andreas, Vice City ve 4 tarihin en iyi oyunları, ancak onlar 5000 parçalık yapboz olur. Gel gelelim hareket-animasyon-yaya fiziği olmayan, Gta 4'de ve San Andreas'da olup da bu oyunda kaldırılan fazlaca zevkli özellik bulunan, tek şehir bulunan haliyle şehirlerarası gezi hissiyatını yaşayamadığımız, sadece oyun tarihinde dağlarından dolayı geniş ve ferah haritası bulunan ve ilklerden olduğu için bu ve Online'si sayesinde bu kadar tutan (kaldı ki 1000 parça, bir oyunda her şey grafik ve harita değildir. :) ) 1000 parçalık yapbozda oyunun en zevkli yerinde ''eğilme'' gibi bir özellik olmaması bu yapbozu parçalayıp attırabilir insana. Kusura bakma, umarım şimdi anlarsın meseleyi :)))
Hocam hiç eksikliğini hissetmedim, çatışmanın ortasında "Şuradaki silahı alayım." dersen (yine gayet alınabilir oynanış müsait) dikkatli olman gerekir.
Hocam çatıştığın alan darsa o kadar uzağa koşarken siperden kafanın çıkmaması için eğilmen gerekebilir. Her oyunda yaşanabilecek bir şey bu. San Andreas'da aynı sahneyi yaşasam ölmemiştim öyle düşün. Dikkatle ilgisi yoktu bunun.
Sniper Elite gibi olsun yani. Tamamen yere yatsın. O zaman da tadı çıkmaz be, aksiyon oyunu dal gitsin.
Bence öyle değil ben sana söylüyüm :D Bu oyun Counter Strike değil ki her an adamın karşına çıkabilecek öyle düşün. Sakin bir çatışmada çömelebilsem hiçbir darbe almayacağım yerde olan bir şey.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı