GTA 5'te şehre bakınca çok fazla FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

emirw1907

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
Rx 6700
Anakart
B450M-A PRO MAX
İşlemci
Ryzen 5 5500
Oyunda şehrin geniş bir alanına bakmadığım sürece 150 FPS civarı alıyorum. Fakat şehre baktığım zaman FPS 100'e, geceleri ise bu FPS 60'a kadar düşüyor.
Sistemimin GTA 5'e rahatça yeteceğini düşünüyorum.
Ayarlarım Ultra'da.

Oyunda şehrin geniş bir alanına bakmadığım sürece 150 FPS civarı alıyorum. Fakat şehre baktığım zaman FPS 100'e, geceleri ise bu FPS 60'a kadar düşüyor.
Ayarlarım Ultra'da.

GTA 5 hiç oynamadım fakat RAM'lerin 2x8 mi? Üstüne lightning quality çok fazla FPS düşürüyor diye biliyorum özellikle geceleri GTA 5 de varsa tabii.

Bu videodaki ayarları uygulayın. Her ayarın FPS ve görsel etkisi var. Ayrıca videonun sonunda toplu şekilde gösteriliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayarlarım Ultra'da.
Hocam buyuk ihtimalle bir ayardan kaynakli. Bazi ayarlar cok fazla fps dusmesine yol acabiliyor mesela su kalitesini en yuksege cekince yagmur yagdiginda ciddi bir fps dususu oluyor. Sizde de buyuk ihtimal advanced graphics seceneginden bir ayar yuksektir o yuzden diye dusunuyorum.

Hocalarım uyarı almıştım o yüzden yazamadım kusura bakmayın.

Advanced Graphics Settings acik mi?

Evet hepsi açık.

Bu videodaki ayarları uygulayın. Her ayarın FPS ve görsel etkisi var. Ayrıca videonun sonunda toplu şekilde gösteriliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradan birkaç gereksiz ayarı kapattım. FPS artışı oldu fakat geceleri hala aynı sorun var.

Hocam buyuk ihtimalle bir ayardan kaynakli. Bazi ayarlar cok fazla FPS dusmesine yol acabiliyor mesela su kalitesini en yuksege cekince yagmur yagdiginda ciddi bir FPS dususu oluyor. Sizde de buyuk ihtimal Advanced Graphics seceneginden bir ayar yuksektir o yuzden diye dusunuyorum.

Advanced Settings kısmından High Resolution Shadows vs Extended Distance Scaling'i kapattım fakat fazla bir etki etmedi maalesef.

Kronik AMD işlemci sorunu bu. Çözümü yok yıllardır böyle. 3 işlemci 2 ekran kartı değişti ama bu sorun hiçbir zaman geçmedi.
Sanırım öyle. Birçok ayar denedim fakat sorunumu çözemedim.

Son düzenleme:
Hocalarım uyarı almıştım o yüzden yazamadım kusura bakmayın.

Evet hepsi açık.

Buradan birkaç gereksiz ayarı kapattım. FPS artışı oldu fakat geceleri hala aynı sorun var.

Advanced Settings kısmından High Resolution Shadows vs Extended Distance Scaling'i kapattım fakat fazla bir etki etmedi maalesef.

Sanırım öyle. Birçok ayar denedim fakat sorunumu çözemedim.

Advanced Graphics hepsini kapatin bence hocam, onlar cok etkiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı