Çözüldü GTA 5'te SSD kullanımı düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

basar55

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
GTA V oynarken SSD'im yüzde 2'nin üstüne çıkmıyor. Bu yüzden de dokular çok çok geç yükleniyor oyunda. 1-2 ay önce de oynamıştım oyunu, böyle problem yoktu. Online da giriyordum hatta o zamanlar, yine sıkıntı çıkmıyordu. Yardım ederseniz çok sevinirim.
Ama test yaptığımda okuma yazma hızlarım normal.
Bu da SSD'min test değerleri:

1606476946130.png

Çözüm
Sorunu çözdüm uzun testler ardından. Olay şu, Advanced Graphics extended distance scaling ayarını artırıyoruz 3 kademe ve sorun cozuluyor.
Görev yöneticisinden ayrıntılar bölümünden GTA V'e sağ tıklayıp öncelik ayarla bölümünden yüksek önceliğe ayarlamayı deneyin.
SSD olduğundan emin misiniz?

Şahsen kendi bilgisayarımda denedim,3567Mb/s aldım read kısmından.
Dediklerinizi yaptım ama olmadı.Siz öyle yazınca bir daha test yaptım ama çok değişen birşey olmadı. Tam test yaptım şimdi.

1606478149034.png

Hangi SSD'yi kullanıyorsunuz? Ayrıca sistem özellikleriniz nedir?

1606478200725.png

Ekran kartı GT635M 1GB.
SSD: Adata SU 630.

Kusura bakmayın hocam unutmuşum.

SSD'ye göre düşük çıkmış test.

Anakart ta SATA 3 yok sanırım o yüzden olabilir mi?
O sistemle kaç FPS alıyorsun hangi ayarlarda çok merak ettim.
1024x768 herşey en düşükte 25-30 fps arası. Ama 1-2 ay oncede oynuyordum oyunu hatta online giriyordum böyle sıkıntılar olmuyordu.
Ekran Alıntısı.PNG

2.PNG

1.PNG

Arkadaşlar durum böyle dedğim gibi daha onceden aynı sistemle oynuyordum, hatta Online dahi giriyordum ama şimdi olmuyor illaki bir çözümü vardır. SSD'yi kullanmıyor GTA nedense hep %1-2 SSD kullanımı bir çözümü muhakkak vardır yardım eder misiniz lütfen.

Anakart ta SATA 3 yok sanırım o yüzden olabilir mi?

1024x768 herşey en düşükte 25-30 fps arası. Ama 1-2 ay oncede oynuyordum oyunu hatta online giriyordum böyle sıkıntılar olmuyordu.
Eki Görüntüle 753837

Eki Görüntüle 753838

Eki Görüntüle 753839

Arkadaşlar durum böyle dedğim gibi daha onceden aynı sistemle oynuyordum, hatta Online dahi giriyordum ama şimdi olmuyor illaki bir çözümü vardır. SSD'yi kullanmıyor GTA nedense hep %1-2 SSD kullanımı bir çözümü muhakkak vardır yardım eder misiniz lütfen.
SSD'yi değiştirmen lazım.

SSD'yi değiştirmen lazım.

Ama sadece GTA V'de oluyor onun dışında normal hızlarda sistem hızlı açılıyor, testlerde tam verim alabiliyorum zaten yeni almıştım. Uff neyse oyun oynamıcaz yapcak bir şey yok zaten yazın Xbox gelecekte o yüzden sanırım SSD'yi değiştiremeyeceğim.
Çözüm bulunamadı konu kilitlene bilir🥺😔

Geri
Yukarı