GTA 5'te sürekli FPS düşmesi

ArdaEker

Decapat
Daha fazla  
Evet biliyorum şimdi oyun 188 FPS'i geçtiği için falan diyeceksiniz ama FPS 105-110 durumunda. Ayarlarla oynadım, V-Sync açtım, halfı yaptım, uğraştımda uğraştım.
Dün olmuyordu ama şu an deli gibi oluyor yaklaşık 5 saniyede bir FPS 1'e düşüyor.

Kafayı yiyeceğim.

PC gayet yeterli ayarlarda Full'de.

Uyumlulukta Windows 8'den sonrası yok.

Win 8 yaptım sorun düzelmedi.

Bunlarda olmazsa güncelleme bekliycen ya da Windows 10 Pro geçiş yapacaksın. Bir sürü video var internette onları araştırıp deniycen ya da. Windows 11 GTA 5 FPS düşmesi yazdığında birçok çözüm önerisi sunuyorlar.

Hadi bakalım denedik.

İnşallah düzelir.

Yok hocam daha menüden müzik gidip geliyor takılıyor. Değişmedi.

Sisteminiz oyunu kaldıracak kadar güçlü ise sorun sistemde değil Windows 10 geri dönün bence yabancı kaynaklara bakıyorum sorun Windows 11 kaynaklı olduğu güncelleme gele gele düzelceğini söylüyorlar.

Güya bu gün bitecekti oyun vay be :D

Bu arada bir şey keşfettim gpu kullanımı oyun drop yerken yüzde 1 e düşmekte bununla bir ilgisi olmalı. Peki gpu kullanımını nasıl yüzde 1 e düşimekten kurtarabilirm ?

Son düzenleme:
Güya bugün bitecekti oyun vay be :D

Bu arada bir şey keşfettim GPU kullanımı oyun drop yerken yüzde 1'e düşmekte bununla bir ilgisi olmalı. Peki GPU kullanımını nasıl yüzde 1'e düşimekten kurtarabilirm?

Sadece GTA da oluyor değil mi?

Güya bugün bitecekti oyun vay be :D

Bu arada bir şey keşfettim GPU kullanımı oyun drop yerken yüzde 1'e düşmekte bununla bir ilgisi olmalı. Peki GPU kullanımını nasıl yüzde 1'e düşimekten kurtarabilirm?

Deniyorum hocam olursa çözüm işaretleyeceğim.
BIOS son sürüme güncellendi ve sonuç yok.
CPU kullanımı oyun sırasında yüzde 20 civarında.
GPU kullanımı yüzde 2-3 civarında.
Oyun sürekli 1 FPS oluyor.
GTA 5 dışında hiçbir oyunda olmuyor.
Portlayacağınız oyunu s*ki*
GTA 5 çocukluğumun oyunudur diye nostalji amaçlı dolarlı fiyattan verdik parayı...
Sorun bütün rocksatr oyunlarında oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video sorunumu bhir şekilde çözdü.

Çoğu şeyi zaten yapmıştım/genel performans iyileştirme bilgileri verdi.
Sanırım oyun dosyalarına attığımız ignore different videocard komudu işe yaramış olabilir.
Eğer sizde böyle bir sorun varsa bu videonun 5.45. dakikasına kadar olan tüm işlemleri yapın sorun çözülecekdir.

Tam çözüm değil. Birkaç saat içinde yine feci şekilde donma kasma oluşmaya başladı.

Son düzenleme:
Deniyorum hocam olursa çözüm işaretleyeceğim.
BIOS son sürüme güncellendi ve sonuç yok.
CPU kullanımı oyun sırasında yüzde 20 civarında.
GPU kullanımı yüzde 2-3 civarında.
Oyun sürekli 1 FPS oluyor.
GTA 5 dışında hiçbir oyunda olmuyor.
Portlayacağınız oyunu s*ki*
GTA 5 çocukluğumun oyunudur diye nostalji amaçlı dolarlı fiyattan verdik parayı...
Sorun bütün rocksatr oyunlarında oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video sorunumu bhir şekilde çözdü.

Çoğu şeyi zaten yapmıştım/genel performans iyileştirme bilgileri verdi.
Sanırım oyun dosyalarına attığımız ignore different videocard komudu işe yaramış olabilir.
Eğer sizde böyle bir sorun varsa bu videonun 5.45. dakikasına kadar olan tüm işlemleri yapın sorun çözülecekdir.

Tam çözüm değil. Birkaç saat içinde yine feci şekilde donma kasma oluşmaya başladı.

Hocam oyun içi kullanım değerleri nasıl VRAM olsun RAM olsun?

Geri
Yukarı