GTA 6 çıktığında RTX 3060 sistem kaldırır mı?

İşletim sistemi
Windows 10
Neden 3060'dan 3060 Ti modeline geçmek istediğinizi anlamadım, zaten GTA 6 çıkana kadar NVIDIA 5000 serisi bile duyurabilir ve yeni seri çıkınca bir eskisi ucuzluyor örneğini 4000 serisi çıkınca 3000 serisinde gördük.
Demem o ki aynı modelin Ti versiyonuna geçmek yerine 3000 serisinde daha güncel bir karta mesela 3090 gibi daha güçlü kartlara ya da DLSS için 4000 serisine geçmek bana göre daha mantıklı olur hem DLSS3 hem daha güncel.

Büyük ihtimalle en düşük GTX 1070/1660.
Önerilen 2060 olur.
Çoğu Rockstar oyunu performans olarak yılına göre iyiydi, belli grafik ayarlarını düşüğe çekip diğerlerini yüksek yaparsanız performans kaybı olmuyordu. RDR2 en iyi örnek.

Arkadaşlar kimse kâhin değil biliyorum. Ama tahminen yani. Sizce orta-low grafik olsa bile GTA 6 kaldıracak mı bu sistem?

Not: Ekran kartı hep böyle kalmayabilir, ileride 3060 Tİ yapmayı düşünüyorum.
Gtx 1650 li pc de gta 5 ultra 60 fps alıyordum rockstar optimizasyonu iyi yapan firma keza rdr2 ve gta 5 en büyük örnekleri rtx 3060 yüksek-orta oynatabilir

Yüksek ayarlarda oynatır, GTA 6 o kadar çok sistem isteyen bir oyun olacağını düşünmüyorum ne de olsa Online da olacak. Ayrıca GTA 5'le RDR 2'ye bakın dönemlerine göre düşük sistemler de açılabilen oyunlar ki senin sistemin yüksek sayılır ayrıca Rockstar optimizasyon da başarılı.

Ultra dokularda ve bazı ayarlar orta, yüksek, düşük karışık şekilde 60 FPS kesin alır diye düşünüyorum. Çünkü DLSS işin içinde olacak. Tabii bellide olma belki dokular harici orta ayarlarda olabilir oyunu görmeden bir şey söylemek zor ama 60 FPS oynatacağından şüphe yok.

Arkadaşlar kimse kâhin değil biliyorum. Ama tahminen yani. Sizce orta-Low grafik olsa bile GTA 6 kaldıracak mı bu sistem?

Not: Ekran kartı hep böyle kalmayabilir, ileride 3060 Ti yapmayı düşünüyorum.

Rahatça oynatır diye düşünüyorum tabii oyunun çıktığında nasıl bir şey olduğu da önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı