GTA 6 İlk Kez Göründü!

Rockstar Games'in merakla beklenen oyunu GTA 6, sonunda somut bir şekilde göründü. Bir aktör de GTA 6'da oynayacağını duyurdu.

Rockstar Games’in çıkardığı hangi oyunu sevmedik ki? İsminin hakkını en iyi şekilde veren firmalardan birisi olan Rockstar, şu anda Read Dead Redemption 2 ile uğraşıyor olsa da, herkes biliyor ki ufakta olsa bir ekip GTA 6’nın çalışmalarına başladı. Bugüne kadar içsel olarak bildiğimiz bu olayı kanıtlayamıyorduk, ancak sonunda GTA 6’nın adının geçtiği somut bir olay yaşamış durumdayız.

Red Dead Redemption 2 oyununda aktör olarak görev yapan Tim Neff isimli oyuncu, üzerinde çalıştığı işlere GTA 6’yı da ekledi.
ddddddd.jpeg

Eskiden oyunlarda animasyonlar elle yapılıyordu. Günümüzde ise özellikle belirli karakterler gerçek oyuncular tarafından canlandırılıyor. Bunun için motion capture(hareket yakalama) özelliği kullanılıyor. Tim Neff de GTA 6’da bir karakteri canlandıracak.

gta.jpeg

Bu haberle birlikte GTA 6’nın yeni bir PlayStation veya Xbox sürümü ile birlikte gelebileceğini düşünüyoruz. Çok yüksek ihtimal PlayStation 5’in çıkış oyunlarından birisi olacak. GTA 6’nın bir şekilde geliştirildiğini zaten biliyorduk, ancak olayı somut bir şekilde görmek herkesi sevindirecektir.

Aynısı olacağını sanmam. Maalesef o zamanki oyunlarda GTA 4 ve GTA 5 gibi ince detaylar bulunmuyor. Yani, GTA 6 Vice City'de olursa, temeli ilk Vice City oyunu gibi olur ancak çok daha detaylı bir şekilde gelir. Hatta eminim, ilk Vice City'de olmayan bina, araba vs. gibi şeyleri GTA 6'da görebiliriz belki.

Bence GTA 6 Vice City olmayacak harita zaten çok küçük. Hem zaten bir aralar Vice City haritası GTA 5 ek DLC falan olacak diye duymuştum yanlış mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rockstar, GTA 4'den sonra akıllandı. Öyle minimum 12 GB RAM, minimum GTX 970 yapacak kadar salak olamazlar. Aynı GTA 5 gibi olacak. Sistemi canavar olanlar oyunu yaşayacak. Düşük olanlarda grafiğe bakmadan oyunu kasmadan oynamaya dua edecekler.

Nerede geçtiği pek önemli değil benim için de Online pek istemiyorum ben. Olsun ama ağırlığı o tarafa vermesin. Ya da arkadaşların ile ayrı bir server açabilir. Göreve gidiyorsun, dallamanın biri gelip sticky bombayı atıyor arabana patlatıyor. Ya da uçak geçiyor tarıyor seni. Bütün oyun zevkinin içine edildi sonra.

Nerede geçtiği pek önemli değil benim için de Online pek istemiyorum ben. Olsun ama ağırlığı o tarafa vermesin. Ya da arkadaşların ile ayrı bir server açabilir. Göreve gidiyorsun, dallamanın biri gelip sticky bombayı atıyor arabana patlatıyor. Ya da uçak geçiyor tarıyor seni. Bütün oyun zevkinin içine edildi sonra.
Arkadaşlarınla ayrı bir server açabilirsin. Onlarla birlikte diğer oyuncular olmadan tüm aktiviteleri yapabilirsin.

San Andreas haritası yeniden yapılsın. Şimdiye dek en geniş harita ve en efsane oyun o.

Yeni konular

Geri
Yukarı