GTA 6 nasıl olmalı?

Hikayesinin bence hiç sıkmaması gerekiyor benim şahsi kararım GTA 5'in story modunu oynamaktan sıkıldım belki 7 kez bitirdiğim için olabilir.

GTA 6 ne zaman çıkarsa çıksın ama buglı filan olmasın. Eğer Cyberpunk 2077 gibi olursa çok üzülürüm ben GTA 6 yı 2015 ten beri bekliyorum. Bence oyunda 3 şehir yada 5 şehir filan olmalı ama eğer yine GTA 5 teki gibi 1 şehir olursa da içi çok dolu olması gerekiyor. Birden fazla karakter olsun. Ama yine her biri farklı bir karakteri olmalı. Mesela GTA 5 te ben Franklin' i çok fazla sevemedim. Çünkü oyunda biraz silik kalmış. Trevor me Michael kutuplarının ortasında kalmış. Ama kalbim Franklin i seviyor. Carl Johnson' ın kuzeni seslendiriyormuş. Ki benim en sevdiğim karakter CJ dir. Ona rağmen Franklin' i com sevemedim. Yani ana karakterler çok derin yazılmalı. Oyunun hikayesi en az 100 saat olmalı. Çünkü o kadar beklemişiz kısa olursa hayal kırıklığına uğrarım. Oyun gerçekten çok dolu olmalı. Her şeyi yapmalıyız. İtfaiye görevleri geri dönsün bu biraz da nostalji olur :) . Oyunda ana şehirler dışında yan şehirler de olmalı. Çok büyük olmasa bile uçakla diğer şehirlere de gidelim. Mesela GTA San Andreas ta bir görevde Libert City' e gidiyorduk. Yada GTA 5 teki karlı yer gibi ama bunlar daha fazla olmalı. Mesela japonya, İstanbul, Berlin, Moskova filan olmalı. Dediğim gibi bunlar yan şehirler. Görevler sırasında buralara da gidebilelim. Bilgisayar dan GTA San Andreas ı yada başka büyük oyun oynayabileleim. Mesela GTA San Andreas ta bilgisayarın yanına gidiyorduk ve Uzay savaşları oynuyorduk yada Bully de bu biraz daha gelişmişti 3 boyutlu araba yarışı vardı ama GTA 6 da GTA San Andreas ı filan oynayabilelelim ama gene eski grafikler olsa daha iyi olur :) . Yan görevler Cyberpunk 2077 gibi çok güzel olmalı. Grafikler efsane olmalı zaten olcak ama ben demek istedim. NPC' lerin yapay zekaları çok iyi olmalı. Mesela GTA San Andreas' ta bir tane bina vardı inşaat halindeydi ve ben çok küçükken ne zaman bitcek diye beklerdim işte GTA 6' da da böyle şeyler olması gerekir. İnşaat halindeki binalar bitmeli yada yeni binalar yapılmalı oyun içinde. Fizik motoru çok iyi olmalı. Oyunun sistem gereksinimleri çok uçuk olmasın. Benim bilgisayarım zaten kötü yani umarım sistem gereksinimleri çok olmaz. Oyun PS 4' e çıkmamalı. Çünkü oyunun kalitesi düşer. Mesela GTA San Andreas' ta 4. Şehir Libert City olcakmış fakat PS 2' nin gücü yetmediği için kalkmış ve oyun daha da kalitesizleşmiş. İşte bu olmasın. Oyun hikaye odaklı çıkmalı. Oyunda bir sürü easter eggs olmalı ve harita dolu olmalı. Araçlar filan çok fazla olmalı yani bir sürü araba filan olmalı. Oyunda hayvanların fazla olması gerekiyor. Ne zaman bir Rockstar oyunu oynasam hayvanların eksikliğini yaşıyorum. GTA 5 te Franklin' in köpeği ve Red dead redemtion 2 de atlar vardı. Yine detaylı olmalı hayvanlar. Radyoda bir sürü güzel müzik olmalı. Mesela ben GTA San Andreas' ta radyo açıyorum gerçekten hepsi güzel. Mesela Young Turks filan gerçekten hepsi güzel şarkılar ama GTA 5 oynarken radyoyu kapatıyorum çünkü güzel şarkılar çok nadir geliyor. İşte şarkılar güzel olmalı. Oyunda konserler filan da olsun. Mesela haftanın cuma günleri konserler olsun, pazar tiyatro, yada bunlar rastgele olsun ama olsun. Mesela bazen haberlere bakıyorum "GTA 6 Vice City' demi geçicek, şok şok" filan hayır oyun dediğim gibi 5 şehri filan olsun birde yan şehirler tabii. Oyun ciddi olmasın. Gemi seyahatleri yada uçak ile başka şehirlere gidelim. Telefondan sosyal medyaya filan girelim. Yada telefondan oyun filan oynayalım. Oyunda polisler kovalarken daha zorlayıcı olsun. Oyunda yemekler bol olsun. Futbol, basketbol, tenis, masa tenisi, lazer silahıyla kapışma salonları, yakar top, kas yapma salonu, box, oyunculuk, itfaiyecilik (ama bina yansın ve biz onu söndürelim yani zorlayıcı olsun) gibi yan etkinlikler olsun. Gazate yada haber bültenleri olsun. Televizyon da çok fazla kanal olsun ve filmleri güzel olsun. Borsacılık filan olsun. Kendi kendine kayıt olsun. Bully de mevsimler vardı, mesela kış mevsiminde kar yağıyordu. GTA 6 da da olsun. Sakalımız yada saçımız uzasın ve berbere gidip kestirelim. Evcil hayvan sahiplenelim. Arabamıza bakım yaptıralım. Eğer bakım yaptırmassak arabayı etkilesin. Market olsun ve alışveriş yapabilirim. Ay görevleri olsun. Bir tane rokete binelim ve diğer gezegenlere gidelim bence harika olur. Düşünsenize 2004' te GTA San Andreas' ta aya rocketman ile gitmek isterken olmuyordu ve hayallerimiz suya düşüyordu hep. Ama bu oyunda aya gitmek olmalı. Kesinlikle. Harika olur yada Mars, Venüs' e de gidebiliriz. 51. bölge de olmalı. Yani her GTA oyununda "oyunda uzaylılar var !" Haberlerini duyuyoruz. Yada Koca ayak gibi efsaneler. Bu oyunda da olsun. Ama gerçek olsun lütfen. Saç taramak gibi şeyler de olsun. GTA 5' te toslamak vardı. Duvara atlayınca tosluyorduk işte bu oyunda da olsun. Kız karakter de olmalı. Şu ana kadar hiçbir GTA oyununda kız karakterler o kadar dominant (baskın) değil ama bu oyunda bence olmalı. GTA 6 da GTA San Andreas' ta olduğu gibi sevgili edinme, sevgiliyle yemek yeme filanda olsun. Evet benim isteklerimi karşılayabilecek gibi değillerdir. Dediğim gibi bu oyunu tam 6 yıldır bekliyorum. Daha çok var ama gözlerim yoruldu ve ben 40 dk. dır yazıyorum ve gözlerim yorulmaya başladı. Aklıma geldikçe yazarım. Görüşürüz !
--EndyMendy15

Vice City şehrinde geçmeli, eğilme gibi mekanikler tekrar eklenmeli, hileyle de olsa binalar resimlerle kaplanmamalı yani camın içinden 3D modeller görülmeli, kas geliştirilebilmeli, vs vs. Oynanılabilen ekstra bir kadın karakter de olsa fena olmaz, Rockstar'ın tavrı zaten SJW'den uzak, sıkıntı çıkmaz.

Geri
Yukarı