GTA 6'nın GTA 5 gibi 1 sene boyunca PC'ye çıkmama ihtimali var mı?

Mecbur 469 lira verip konsoldan oynayacağım o zaman :(

PS4 XO serilerine gelmez bence. Çıktığı zaman için 10 yıllık bir konsola çıkaracaklarını sanmam. Oyun ne olursa olsun çok iyi olacağı için o paraya değer diye düşünüyorum. Zaten kutulu alınıp bir süre sonra satılabilir de.

Evet var. Rockstar konsolcu bir firma. Özellikle Sony ile iyi geçiniyorlar. PC'ye geç çıkacaktır diye düşünüyorum. Valve gibi PC'ci değil adamlar tabii.
PS4 XO serilerine gelmez bence. Çıktığı zaman için 10 yıllık bir konsola çıkaracaklarını sanmam. Oyun ne olursa olsun çok iyi olacağı için o paraya değer diye düşünüyorum. Zaten kutulu alınıp bir süre sonra satılabilir de.
GTA 5 kaç yıllık XBOX 360 ve PlayStation 3'e geldi hocam yapmayın. GTA 6 eski nesile de gelir kesinlikle.

XSX demek istedim.
Oyun ne olursa olsun çok iyi olacağı için o paraya değer diye düşünüyorum.
Bu konuda iki güvendiğim firma var, biri Naughty Dog öbürü Rockstar. Çoğunlukla ortalama üstü oyun yapıyorlar.
Zaten kutulu alınıp bir süre sonra satılabilir de.
Mantıklı :)
Evet var. Rockstar konsolcu bir firma. Özellikle Sony ile iyi geçiniyorlar. PC'ye geç çıkacaktır diye düşünüyorum. Valve gibi PC'ci değil adamlar tabii.
Sony ile iyi geçiniyorlar diye umarım Xbox'a da çıkarmamazlık yapmazlar da...

GTA 5 kaç yıllık XBOX 360 ve PlayStation 3'e geldi hocam yapmayın. GTA 6 eski nesile de gelir kesinlikle.

Hayır GTA V PS3'e çıktığında PS4 falan 1 aylıktı. Şu an GTA VI çıksa PS4'e de gelir. Ama 3 sene sonra çıksa PS5 zaten 3 yaşında olacak. Hiç sanmıyorum PS4'e geleceğini.

Sahip olduğu diğer platformlarda da oynamak isteyenler olacaktır. Tek tek çıkarıp konsolda alan adama pc de de aldırtmak isteyeceklerdir. Bence öyle olma ihtimali yüksek.

Haha bir de GTA V'i PC'ye çıkarmayı düşünmüyorlardı. İmza toplandığı günleri hatırlıyorum. Rockstar Games elini ayağını PC camiasından çekmek istiyor bence. Oyunları PC'ye geç çıkarmasının sebebi stratejik olabilir.

Rockstar Games konsola yatırım yapıp PC oyuncularını kaybetmeden PC'den uzaklaşmak istiyorsa oyunları 1 sene geç çıkarması bana kalırsa mantıklı görünüyor.

Oyunları konsoldan oynamayı sevmeyen fakat dört gözle beklediği oyunun önce konsola çıktığını gören oyuncu, bana kalırsa sevmesede konsola yönelmeyi tercih edebilir. Bunun gibi büyük bir kitle olduğunu düşünüyorum. GTA'nın çıkan her yeni serisi için genelde yeni sistem toplandığını da düşünürsek bu 1 sene geç çıkarma olayının, konsol oyunculuğunu PC oyuncularına benimsetmeye çalışması olabileceğini düşünüyorum.

Sadece bir fikir :)

Hayır GTA V PS3'e çıktığında PS4 falan 1 aylıktı. Şu an GTA VI çıksa PS4'e de gelir. Ama 3 sene sonra çıksa PS5 zaten 3 yaşında olacak. Hiç sanmıyorum PS4'e geleceğini.
Bence gelir. Ama grafikleri kısılmış olur. Gelmesinin sebebi ise PS4'ün satış başarısı olur. PS4 100 milyonun üzerinde satmış bir konsol. Çok fazla kullanıcısı var. 3 yıl sonra bile azımsanmayacak derece kullanıcısı olacaktır mutlaka.

Yeni konular

Geri
Yukarı