GTA IV Complete Edition nişan alınca fare hassasiyeti bozuluyor

İşletim sistemi
Windows 10

231981

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, başlığı tam olarak yazabildim mi emin değilim de şöyle bir sorunum var. Oyunu Steam'dan satın aldım. Complete Edition olanını. Sadece bu var zaten. Oyun normal olarak çalışıyor sorun yok fakat ne zaman elime bir silah alıp farenin sağ tuşu ile nişan alsam sanki farenin hassasiyet ayarı bozulmuş gibi davranıyor ve çok basit bir şekilde vurabileceğim adamı vuramıyorum oyunda. Çünkü ben ne kadar fareyi hareket ettirsem de nişan aldığım zaman benim silahı tuttuğum yöne doğru tutmuyor karakter. Özellikle ateş etmeye başlayınca sabit aynı yere sıkıyor silahı hareket edemiyorum yani. Çok nadir hareket ettirebiliyorum onda da ağır ağır ilerliyor ve sürekli ölüyorum oyunda. Oyun zevki bırakmadı bu sorun. Bu sorunu İngilizce olarak aratınca bayağı oyuncu yaşıyormuş aslında. Fakat net olarak çözüm belirtmemişler. Ne yapabilirim sizce bu sorunu yaşayan var mı ya da yaşayıp düzeltmiş?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, başlığı tam olarak yazabildim mi emin değilim de şöyle bir sorunum var. Oyunu Steam'dan satın aldım.complete Edition olanını. Sadece bu var zaten. Oyun normal olarak çalışıyor sorun yok fakat ne zaman elime bir silah alıp farenin sağ tuşu ile nişan alsam sanki farenin hassasiyet ayarı bozulmuş gibi davranıyor ve çok basit bir şekilde vurabileceğim adamı vuramıyorum oyunda. Çünkü ben ne kadar fareyi hareket ettirsem de nişan aldığım zaman benim silahı tuttuğum yöne doğru tutmuyor karakter. Özellikle ateş etmeye başlayınca sabit aynı yere sıkıyor silahı hareket edemiyorum yani. Çok nadir hareket ettirebiliyorum onda da ağır ağır ilerliyor ve sürekli ölüyorum oyunda. Oyun zevki bırakmadı bu sorun. Bu sorunu İngilizce olarak aratınca bayağı oyuncu yaşıyormuş aslında. Fakat net olarak çözüm belirtmemişler. Ne yapabilirim sizce bu sorunu yaşayan var mı ya da yaşayıp düzeltmiş?

Nişan alınca olan hassasiyet ayarı fazla ya da az olabilir mi? Ya da kontroller ters dönmüş olabilir mi ayarlardan?

Nişan alınca olan hassasiyet ayarı fazla ya da az olabilir mi? Ya da kontroller ters dönmüş olabilir mi ayarlardan?

Yok hocam hepsine baktım. Sadece bu oyunda oluyor.

Oynarken böyle bir sorun yaşamamıştım. Nişan yardımı gibi bir ayar varsa kapat. İşe yarayabilir.

Bunu birisi daha demişti aslında bir bakayım nişan yardımını kapat demişti birisi öyle bir ayar görmedim de biraz daha kurcalayayım o zaman.

Aynı sorunu bende yaşadım. Ama sadece GTA 4'te. Tbogt ve tlad da yaşamadım.

Diğer ikisini oynamadım daha önce niko ile olan oyunu bitireyim demiştim ama uyuz etti beni en kolay adamı bile vuramıyorum ölüyorum sürekli.

Arkadaşlar ayarları kurcaladım da bir iki seçeneği kapalı konuma getirdim kısmen düzeltti gibi ama hala var tam düzeltmedi maalesef. Oyundan soğudum resmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı