10000 TL i5 11400F sisteme güncelleme tavsiyesi

DobraKobra

Centipat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Elimde 9000 bin TL bütçe var .Max 11000 bilemedin 12000 TL'ye çıkabilirim.

Elimdeki sistem:
i5 11. nesil 11400F işlemci.
Anakart MSI B560M (galiba)
NVIDIA 3060 Ti ekran kartı.
16 GB RAM.
FSP 750W PSU.

Sizce bu bütçeyi en faydalı nasıl değerlendirebilirim? İçerik üretiyorum işlemci veya ekran kartı değitşirirsem NVIDIA Intel devam etmek istiyorum.
Aklıma gelenler:
İkinci el 4070 veya 4070 Ti almak.
i5 13400F'e geçmek.
Veya bütçeyi harcamadan sıvı soğutma almak var (çok faydası olur mu bilmiyorum performansa).

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu nasıl bir mantık anlamadım. O zaman 3060Ti ile de 4070S aynı kategori diye pek randıman alamayacağız anlamına mı geliyor. Her şeyin bir yapılışı üretilişi farkı var.
Tamam işte bende diyorum ki elimdeki üründen performans alamadım elbette fark edecektir en ufak fan yaprağı şekli bile mühendislik olarak fark yaratıyor. Değiştirmişken sıvı soğutma önceliğim olur daha gelece dönük bir yatırım olur diye düşünüyorum.

Tamam işte bende diyorum ki elimdeki üründen performans alamadım elbette fark edecektir en ufak fan yaprağı şekli bile mühendislik olarak fark yaratıyor. Değiştirmişken sıvı soğutma önceliğim olur daha gelece dönük bir yatırım olur diye düşünüyorum.
Hayır olmaz. 240mm sıvı soğutmalardan yer yer daha iyi performans gösteriyor Phantom S. 120SE. Şuanda Ryzen 7000 serisi bütün işlemcileri soğutuyor kendisi.

Eve gidince performans testlerine bakarım
Burada 7950X ile bile test ediliyor en fazla ısınan 7000 serisi işlemci kendisi.
7000 serisi 95 derece ve altı sorunsuz çalıştığı için gayet yeterli olduğunu anlayabilirsiniz. Oyun performansı da değil, full yükte test.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı