GTA IV Donma Sorunu Radeon 8730M

beyazzenco

Hectopat
Arkadaşlar GTA IV aldım, deliriceğim. Aşşağıya pc özelliklerimi yazıcağım:

• İntel i5
  • 8gb ram
  • 2 gb amd radeon 8730m ekran kartı

Laptop PC'de 2 ekran kartı var. Ben geçen amd yi kullanmayı çözdügümü sandım, heralde çözememişim. Arkadaşlar GTA IV'te hiç kasar mı bu ekran kartında? Yani low yapıyorum yine kasıyor ve bi de driverler felan tamamen yükle. AMD işareti sağ altta gözükmüyor ama kurdum driver'i. Bi yardımcı lütfen.

Recep çözdügüm sandıgım şundan dolayıydı: kusura bakma. Msinfo32'de eskiden intel 4000 yukarıdaydı. Onu kapayınca Amd yukarı çıktı ve oyunlar hızlanmıştı. Ondan öyle dedim. Deniyeceğim yolladıgın link'i.

- - - Güncellendi - - -

Abicim kurdum fakat heralde yine geçiş yapmıyor. Tüm ayarlar yüksek performans'da ama GTA IV yine kasıyor. Very high'da kasmaması lazım heralde. Medium'da kasıyor. Ne yapacağım?

Test yaptım ve Intel gösteriyor birde şöyle bir şey buldum ;

sam0204ku.jpg

Bunu buldumda benim Bios'um böyle değil böyle yapınca sorun düzeliyor diyorlar. Benim Bios'um biraz basit gibi nasıl olucak bu ayarı bulamadım kurcaladım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı