ReverseL78

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Steam yaz indirimlerinde GTA IV satın aldım. Yaklaşık 5 saat kadar sıkıntısız kasmadan, donmadan vs. oynadım. Ancak birkaç gün sonra yeniden oynamak istedim. Her zamanki gibi oyunu açtım ancak bu sefer oyun en başta siyah arka planlı beyaz yazılı ekranda donup kalıyor. Windows tuşuna basıp oyundan çıkmaya çalışmama rağmen kilit olduğu için bir türlü başaramadım. Yani anlayacağınız oyun açılıyor ve en baştaki ekranda donup kalıyor.
Ne yapsam bilemedim, bir çözüm yolu yoksa iade edeceğim sanırım.

Sistem özelliklerimi de buraya yazayım. Ayriyeten The Crew, Far Cry III Blood Dragon, CS:GO, PES 17 gibi oyunları sorunsuz bir şekilde 40 FPS üstü oynuyorum.

• İşletim Sistemi: Windows 10 Home
  • İşlemci: *Intel® Core™ i5-7200U
  • Ekran Kartı: GeForce® GTX™ 940MX 2GB GDDR5
  • Bellek: 8 GB DDR4

Sistem bilgileri bu şekilde. Bunları yazdım eğer ki yeterli olmazsa diğer özellikleri de atabilirim.

Çözüm, öneri ve yorumlarınızı bekliyorum.
Herkese iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'den oyun dosyalarını kontrol ettirmeyi dene.

Arkadaşlar sorun kısmen halloldu. Bilgisayarda 2 ekran kartı bulunuyor. Ekran kartı ayarlarından GTA IV'ü her seferinde entegre grafik kartı ile açmayı seçerseniz en baştaki yazılarda bir daha takılmaz.

Ancak entegre grafik kartını seçtiğiniz için; FPS normaldekine göre çok daha düşük oluyor ve oyun kasıyor..

Çözümü o şekilde yapmayın 10 FPS ile oynamayacaksınız herhalde oyunu. Dediğimi yapmayı deneyin.

Sen benim dediğimi yaptın mı?
FPS düşse bile açıyor hiç değilse..

Yaptım öyle sıkıntı yok açılıyor fakat işte dediğin gibi düşük FPS.

Anlamadığım Nvidia ile niye açılmıyor?

Oyunu Steam'den aldım. Fakat aldığımdan beri adam gibi oynayamadım. Oyunu açtığımda baştaki yazılarda takılıp kalıyor. Ayarlardan entegre grafik ile açtığımda bir sıkıntı yok düşük FPS dışında tabi. Fakat Nvidia ekran kartımla açtığımda dediğim gibi takılı kalıyor yazılarda.

Merhaba, ben de aynı sorunu yaşıyorum. Steam'den aldım ancak en başta yazılarda takılı kalıyor. Alt+tab yapıp tekrar oyuna girince müzik başlıyor ve R sembolü geliyor ve ordan öteye geçmiyor. Lütfen yardım bekliyorum...

Cihaz asus UX303UB i7, yardımlarınızı bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı