ReverseL78

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Steam yaz indirimlerinde GTA IV satın aldım. Yaklaşık 5 saat kadar sıkıntısız kasmadan, donmadan vs. oynadım. Ancak birkaç gün sonra yeniden oynamak istedim. Her zamanki gibi oyunu açtım ancak bu sefer oyun en başta siyah arka planlı beyaz yazılı ekranda donup kalıyor. Windows tuşuna basıp oyundan çıkmaya çalışmama rağmen kilit olduğu için bir türlü başaramadım. Yani anlayacağınız oyun açılıyor ve en baştaki ekranda donup kalıyor.
Ne yapsam bilemedim, bir çözüm yolu yoksa iade edeceğim sanırım.

Sistem özelliklerimi de buraya yazayım. Ayriyeten The Crew, Far Cry III Blood Dragon, CS:GO, PES 17 gibi oyunları sorunsuz bir şekilde 40 FPS üstü oynuyorum.

• İşletim Sistemi: Windows 10 Home
  • İşlemci: *Intel® Core™ i5-7200U
  • Ekran Kartı: GeForce® GTX™ 940MX 2GB GDDR5
  • Bellek: 8 GB DDR4

Sistem bilgileri bu şekilde. Bunları yazdım eğer ki yeterli olmazsa diğer özellikleri de atabilirim.

Çözüm, öneri ve yorumlarınızı bekliyorum.
Herkese iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aynı sorundan muzdairibim yok mu hem nvidia yı hem gta4 ü aynı anda kullanabileceğimiz bir çozüm? (GTAIV.exe nin sürümü 1.0.8.0, LaunchGTAIV.exe nin sürümü 0.1.0.0)

Merhabalar dostlar!

Problemi çok uzun bir aradan sonra çözmüş bulunuyorum. Yalnız baştan belirteyim, bu problemin çözümü sadece steam üzerinden alınan GTA 4 için.

Arkadaşlar öncelikle steam'e girip kütüphaneden GTA 4'ü buluyoruz ve üzerine sağ tıklıyoruz.
Aşağıda özellikler seçeneği var ve ona basıyoruz.

Karşımıza genel sekmesi üzerinden birkaç seçenek çıkıyor ve biz burada "Başlatma Seçeneklerini Ayarla" yazan yere basıyoruz. Açılan yerde bir kod yazma, yazı yazma yeri gibi bir şey olacak.

Aşağıda verdiğim kodu aynen kopyalayıp yapıştırıyoruz oraya. Dikkat edelim bu aşamaya.

-windowed -sw-

- işaretlerine ve boşluğa dikkat edelim. Kısacası direk kopyalayalım.
Ve yapıştıralım. Ardından tamama basıp çıkıyoruz.
Bundan sonra gönül rahatlığı ile GTA 4'ü oynayabiliyoruz. Tek sıkıntı pencere modunda açılıyor olması. Herkese iyi günler diliyorum.

Merhabalar dostlar!

Problemi çok uzun bir aradan sonra çözmüş bulunuyorum. Yalnız baştan belirteyim, bu problemin çözümü sadece steam üzerinden alınan GTA 4 için.

Arkadaşlar öncelikle steam'e girip kütüphaneden GTA 4'ü buluyoruz ve üzerine sağ tıklıyoruz.

Karşımıza genel sekmesi üzerinden birkaç seçenek çıkıyor ve biz burada "Başlatma Seçeneklerini Ayarla" yazan yere basıyoruz. Açılan yerde bir kod yazma, yazı yazma yeri gibi bir şey olacak.

Aşağıda verdiğim kodu aynen kopyalayıp yapıştırıyoruz oraya. Dikkat edelim bu aşamaya.

-windowed -sw-

Bundan sonra gönül rahatlığı ile GTA 4'ü oynayabiliyoruz. Tek sıkıntı pencere modunda açılıyor olması. Herkese iyi günler diliyorum.
arkadaşlar ben tam ekran sorununu çözebildiniz mi acaba tam ekrana alt+enter ile geçince oyun çalışmıyor siyah ekran veriyor sesler falan geliyor ama görüntü gelmiyor

Merhabalar dostlar!

-windowed -sw-

dostum sırf sana teşekkür etmek için üye oldum. sağ olasın , 2 gündür bununla uğraşıyordum. Oyun o ekranda donukken bilgisayar tam kapanmıyordu bile. Tam ekran olayı göze hitap etmiyor biraz :) ama Teşekkürler

Merhabalar dostlar!

-windowed -sw-

fullscreenizer programını kullanarak full ekran yapabılırsınız

Yaptım öyle sıkıntı yok açılıyor fakat işte dediğin gibi düşük FPS.

Anlamadığım Nvidia ile niye açılmıyor?

Oyunu Steam'den aldım. Fakat aldığımdan beri adam gibi oynayamadım. Oyunu açtığımda baştaki yazılarda takılıp kalıyor. Ayarlardan entegre grafik ile açtığımda bir sıkıntı yok düşük FPS dışında tabi. Fakat Nvidia ekran kartımla açtığımda dediğim gibi takılı kalıyor yazılarda.
Çünkü oyun eski olduğu için yeni nesil ekran kartlarını tanımlayamıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı