GTA IV Social Club Girememe Sorunu

casper5737

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar GTA IV'ı Steam'den yükledim ancak Social Club ile girmeye çalıştığımda resimdeki gibi hata alıyorum. UNPNP'yi kapatıp denedim olmadı Offlıne olarak girebiliyorum oyuna sorunsuzca çalışıyor...

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı4.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar GTA IV'ı Steam'den yükledim ancak Social Club ile girmeye çalıştığımda resimdeki gibi hata alıyorum. UNPNP'yi kapatıp denedim olmadı Offlıne olarak girebiliyorum oyuna sorunsuzca çalışıyor...

Eki Görüntüle 244768 Eki Görüntüle 244769

Bire bir aynı sorun bende de mevcut. Play butonuna tıklayamıyorum.

Oyunu dün indirdim Steam üzerinden. Bin türlü zorluğun ardından giriş yapabildim ancak şimdi de online oynayamıyorum. Sırf bu mesajı yazmak için üye olduğumu söyleyebilirim. Sorunu çözdüyseniz veya aynı sorunla karşılaşıp çözebilen arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Flood yaptığım için üzgünüm ancak buraya yazdığım mesaj dışında çeşitli yerli/yabancı forumlarda araştırmalarıma devam ettim. Port açmak, güvenlik duvarını kapatmak gibi bazı yöntemler denedim ancak yine de sonuç alamadım. Games for Windows Live kaynaklı bir sorun olduğunu da sanmıyorum zira sistemim Windows 10 ve Xbox uygulaması üzerinden hesap oluşturarak Social Club hesabımla bağlantılarını da sağladım. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Flood yaptığım için tekrar özür dilerim. Yabancı forumlarda yazan bazı diğer portları açmam da sonuç vermedi. GTA IV sorunlarına dair Türkçe kaynaklar içerisinde görebildiğim kadarıyla en çok içerik Technopat'ta mevcut. Eminim ki yardımcı olabilecek arkadaşlar mevcuttur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben zaten bu videodaki çözümü uyguladım ancak GFWL için. Benim sorunum Social Club'la ilgili. Videonun başında görünen Social Club penceresinde Play'e tıklanabiliyor. Bende ise sadece Play (Offline) seçeneğine tıklanabiliyor, Play sekmesi kapalı vaziyette olduğu için tıklayamıyorum. Bu yüzden de online oynayamıyorum. Sorunum tam olarak bu aslında :)

İlk başlarda, açılan pencerede "Status" kısmında "Social Club unavailable. Play offline or try again." yazısını görünce Rockstar kaynaklı bir sorun zannetmiştim. Ancak günlerdir düzelmediğine göre sorun sunucu kaynaklı değil. Status kısmında hala "Social Club unavailable. Play offline or try again." yazıyor. Rockstar'ın sitesinde söz konusu başlık altındaki çözümleri denedim ancak sonuç alamadım, desteklerinizi bekliyorum.

Şu ana kadar gerek benim sorunum, gerekse konuyla ilgili en çok bilgi içeren mesaj ve videolarda Recep Baltaş imzası olduğunu fark ettim. Forumda etiketleme veya bildirim gönderme seçeneğini bulamadım, yeni olduğum için bilmiyorum aynı zamanda. Bilgi sahibi olan kişilerin aydınlatması dışında, Recep Baltaş'ı etiketleyecek birisi de yardımcı olmuş olur. Her iki hususta da yardımlarınızı bekliyorum. :)

GTA IV'e gelen 1.0.8.0 güncellemesinden sonra bu olay kalkmıştı. Oyununuz güncel mi?

Teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için. Dediğiniz güncellemeyi yaptım, ancak şimdi de oyun telif yazılarının olduğu yerde donup kalıyor,ana menüye kadar gidemiyorum. :cry: Kafayı yemek üzereyim, korsan oyun alırken buna benzer en ufak problemim bile yoktu, oyunu orijinal aldım adamakıllı oynayabilmek için bin dereden su getiriyorum resmen. Şimdi de nur topu gibi bir oyuna giriş problemim var ve ilk problemim olan online oynayabilmenin çözülüp çözülmediğini bile bilmiyorum. :mad:

Rockstar keşke zamanında GTA V'te yaptığı gibi GTA IV'te de bizi biraz bekletip tam anlamıyla hatasız bir oyun çıkartsaydı. Tek bir önerim daha var, Oyun dosyalarını doğrulamayı dene. Bazen işe yarıyor :/

Geri
Yukarı